2024 - 04
предишната стрелка
следващата стрела

Първата лястовица

Третият игрален ден от финалните битки донесе на нашия отбор „Звезда от Югра“ дългоочаквана победа. Нашият съперник - "Университет" от Нижневартовск е доста непредсказуем отбор, каквито сме, може да не загуби от най-силния, но те могат да разбият лидерите на турнирната маса на сайта.

Играта започва и в началото вълнението засяга играчите и на двата отбора и в резултат на това – грешки при обслужване. Добър в атака Павел Вахмянин, блокът Кирилов-Тебехинхин е в експлоатация, но отборът на Нижневартовск също е ефективен в атака и резултатът на таблото е равен - 10:10. Павел Тебехенхин атакува с първото темпо – на таблото вече 15:13, "Star of Yugra" продължава и продължава да печели точки за пробив. "Университет" атакува извън границите – 22:15 на табло, добро предимство за Сургутяни в резултата в края на играта. Павел Страдомски атакува и сетболът на Звезда излиза с резултата 24:16, и Тебеникхин завършва сета с атака с първото темпо - 25:17. Първата партида за сургутяните (1-0).

Още в началото на втория сет "Звезда" – напред. Вахмянин отново е ефективен, първото ни темпо работи, ас на сервис на Бесогонов, блокиране в "Университета" при нападението на Страдомски, резултат 9:3. Назар Литвиненко, Играч на Самотлор, обслужва асо, нашият Макс Кирилов отговаря два пъти със същото, резултат – 15:8. И в края на играта – отново нашите атаки в първото темпо, резултат 24:14. В Нижневартовск, на нашем сет-боле, сервира излита – 25:15 а втората партида - към колекцията "Zvezdy Ugra". (2-0).

Третият сет и нашите колеги се опитват да променят хода на срещата, в началото на играта резултатът е равен - 5:5. Александър Слободянюк извършва атаката, и Кирилов дава марков ас, резултат - 9:6. Но противникът на Данил Гончаренко също атакува ефективно, Литвиненко дава асо и отново равен резултат - 11:11. Отборите стигат до края на сета с резултат 21:18. Първото темпо на Тебехехин увеличава предимството на Сургут. Максим Кирилов атакува върху предизвикателна топка от сервиса на Страдомски, и нашият капитан ас поставя точка за победа в играта. 25-18. Общ резултат 3-0. Много добре.