Не е оценено

"миньори" (Солигорск): Борба - Авдоченко, Козицин – Сафонов, Богат - Маско, Заборовски/Ковалев

"Газпром-Ugra" (Сургут): Кирилов – Руднев, Шевляков – Курбатов, Коротаев - Слободянук, Нагаец

Жителите на Сургут пристигнаха в Минск в още „по-лек“ състав, отколкото бяхме преди две седмици в Соснови Бор, без Алексей Родичев. В негово отсъствие правомощията на капитана пое Максим Кирилов.. Собствениците, очевидно, Кубан Фийл си тръгна, вместо него в центъра на мрежата застана диагоналът Александър Сафонов, за които тази работа далеч не е нова.

В първия мач Газпром-Югра успя да загуби две точки поради нарушения на формацията, но имаше забележимо превъзходство в блока. Чисто този елемент спечели само две точки, но голям брой смекчаващи мерки направиха възможно организирането на много ефективни завършвания. Нагаец също беше добър в защита и застраховка – след неговото спасяване направихме първата забележима крачка напред, 15:12.

Авдоченко омекна на блока, Руднев атакува - 19:14. Отличен сервис от нашия диагонал и Авдоченко в нелюбимата четвърта зона навлиза в гора от ръце, 20:14. Следваща затворена в четири Богатко, 21:15. Кураш пробва изненада с пас от четвъртия метър в ръката на Козицин, но изненадан, изглежда, Самият Иван - атака в тъч и след това Богатко не пласира топката на линията, 24:16. Малка въртележка от замени, където Марченко върви по диагонал, да се опитаме да излезем от четвърта зона, но Дмитрий Голованов, който излезе да служи, не може да се справи със задачата. Но Руднев се справя с атаката на линията, 25:17.

Невероятно нещо се случи в началото на втората партия - ас в изпълнение на Шевляков, Маско не успя да овладее топката. обикновено, и нашите, и опонентите избраха тактика за „планиране“ на сервиране този ден, търси довършители в рецепцията. От време на време и те се проваляха, и други. През първата третина на сета отборът на Сургут продължи да доминира на терена, ефективно използване на блока: Никита Коновалов, който излезе вместо Маско, който удари кабела с тръба, почти веднага се потопи в грижовните ръце на Кирилов, и Авдоченко осуети атаката в тъч, 10:6.

И тогава имаше провал в формацията с Руднев в четвъртата зона на планерите на Козицин, реши изхода на сета и, може да бъде, целия мач. Техника на събора, неясна атака и усилията на Нагайц в защита са напразни, 10:10 след атаката на Слободянюк срещу блока. Освен това - по-: Слободянюк е аут, Руднев до бл, 10:12.

След такъв нокдаун неуспехите продължиха в еднократен режим. Предоставяне на четири брейк топки на опонента ви, върнахме само един до края. Скворцов се появи на нашия сайт, но ситуацията не се промени, при Шахтьор отново Марченко излезе по диагонала и го хвърли с две ръце в блока, 18:23. Коротаев беше блокиран, 19:25.

В третия сет - същата история. По-опитният Шахтьор просто си свърши работата по-внимателно, и отборът на Сургут направи повече грешки от очакваното за отбор от Суперлигата. на ниво 8:9 Коротаев не издържа и удари ръката на Кураш, който дърпаше мрежата. След това блокът не се съгласи на измамата на Кирилов, имитираща атака, и покри Руднев, 8:11. Руднев сякаш бележи, но стъпва на триметровата линия, 8:12... След този епизод Руднев и Кирилов отстъпиха на Голованов и Качуров, който пусна поредица от "млади" грешки, довеждане на резултата до 11:19. Слободянюк плува, докато приема планера отгоре, не ви позволява да организирате ясно заснемане - в крайна сметка естествено 17:25.

В четвъртия сет Шахтьор имаше отличен шанс най-накрая да пречупи психологически отбора на Сургут след попадението 10:10: първо Сафонов даде ас, и тогава Авдоченко ритна (!) подстраховал отскок от блока после атаки Шевлякова, и Слободянюк при пореден опит да се измъкне от неудобна формация прати топката в тъч. За щастие видеопрегледът записа докосването на Богатко върху блока и всичко завърши с четири единици, 11:11. След това нашите се разклатиха: клатене на равновесие, удар с отлична атака на Слободянюк при троен блок (По някаква причина Кураш махна ръцете си и отвори линията), Коротаев допринесе с ас, 16:14.

Ключов момент при броенето 19:18 – в продължително рали, отборът на Сургут, изглеждаше, опитах всички опции за атака, се защитиха, давайки инициативата на Шахтьор. Кураш доведе Авдоченко до един блок - но Коротаев успя да затвори подготвената атака на Павел. И точно там, на адреналине, Иван пусна спешна топка от блок, което беше предшествано от отлична защита срещу атаката на Козицин, 21:18.

Богатко и Коротаев си разменят атаки от четиримата, и Курбатов поема топката отдясно - покрай игрището, 22:21. Кирилов повтори след таймаут, Курбатов отново отива отдясно - този път в линията, 23:21. Шахтьор се оттегля и пуска Маско да сервира, Помага, 23:23. Коротаев носи сет точка, в който главната дума е на либерото: отначало Нагаец погрешно пресметна атаката на Коновалов, и тогава Заборовски застрахова удара към блока - но топката от ръцете му лети в тъч от наша страна, 25:23.

В тайбрека домакините отново имаха по-малко дефекти. Богато нарушава рецепцията, но се коригира в атака, 2:4. Слободянюк хвърля топката в тъч от втория опит, но видео прегледът казва, че топката не е попаднала в Богатко, 2:5. Сервисът на Авдоченко осигурява удобна смяна на страните за Шахтьор: първо подаване и отстъпка за Кураш, след това чисто асо, 3:8.

Блокирането на Павел сякаш оставя надежда за битката, 6:10. Но Руднев „решава“ - първо сервира, и след това атакува там, 7:12. Блокът проспа Коновалов във втора зона - наистина ли чакаха паса на Авдоченко в нелюбимата четвърта?? Авдоченко отива на двойка и носи мачпойнт, се играха два ининга в полза на домакините, 10:15.

Поражението от турнирна гледна точка не означава буквално нищо за нас. Съдейки по играта, изводите са двусмислени. Да, Ние с нашата младост наложихме битка на силния Шахтьор, играе от много по-опитен отбор, понякога показва зрял и забавен волейбол. Но серийните провали също не са изчезнали., и не само сред младите. Отново - край на сезона, всички са уморени. Така че този път без ценностни преценки..