2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Игра сценарий на Олимпийските игри в Лондон

Петият игрален ден беше много ярък и донесе още по-голяма несигурност в класирането.. Нашият екип с голяма трудност преодоля кемеровския "Кузбас-2", а нашите съседи от Югра от „Университета“ направиха чудо, побеждавайки един от фаворитите - Динамо Москва. по този начин, лидерът беше определен - новосибирският "Локомотив-СШОР" и аутсайдер, досега първият кръг, финални игри - "Кузбас-2", който ще играе утре срещу Локомотив-ССХОР. Но с останалите отбори – неясен, четири отбора идват с две победи. Очевидно природните условия на Далечния север правят свои собствени корекции в геймплея. във всеки случай, всичко ще бъде решено в Москва, финален кръг.

"Star of Yugra" вече влезе в четвъртата игра като победители, но играчите на "Кузбас-2" коренно не се съгласиха с това. Кемеровчане практически не совершают ошибок на подаче, атакувайте агресивно и с еднаква игра в средата на сета, те приключват с марж от пет точки - 15:20. Звезда е добра в атака Павел Страдомски, Тебехехин атакува с първото темпо, но атаката на сибиряците отминава, и ние имаме – захранваща мрежа. Страдомски отново атакува, но разликата в резултата на снимачната площадка е четири точки и аут на нашата услуга завършва първия сет. разход – 20:25 и първата партида в активите на жителите на Кемерово.

Втората партида започна по сценария на първата. Звезда атакува извън границите, и жителят на Кемерово Дмитрий Закржевски съставя асо. В откриването Кузбас е напред - 5:8. В средата на играта сибиряците вече са с шест точки напред – 13:20. Павел Страдомски провежда три атаки, печели три точки, но до края на набора нашите – блокиране и обслужване. Резултатът от играта – 22:25, втора победа на "Кузбас".

Вероятно няма да разпознаем, какви думи каза треньорът Андрей Чирков на играчите от нашия отбор, но в третия сет започна съвсем различна игра. "Звезда" е напред още в началото на играта, асо се сервира от Александър Слободянюк, блок Тебехенхин-Вахмянин затваря атаката на сибирците, резултат – 6:3. Павел Вахмянин атакува мощно, и Слободянюк отново ни радва със своя асо, на табло – 15:7. Звездата стига до сетбол с разлика от десет точки – 24:14 а сетът завършва с атака на Павел Вахмянин -25:15. (1-2) по жребий.

Четвърти сет, равна игра и равен резултат в средата на играта – 13:13. Павел Страдомски дава асо, Павел Тебехенхин атакува с първото темпо, и тогава нашият блок затваря атаката на жителите на Кемерово. И отново асо от Страдомски, резултат - 19:13 а на сетбола Александър Слободянюк завършва четвъртия сет с лула – 25:18. Преброяване на партиди -(2-2).

В тай-брейка Максим Кирилов сервира два аса, Павел Вахмянин отразява атаката на Кузбас и 3:0, пред "Звезда". Павел Тебехенхин атакува с първото темпо и отборите сменят страните на корта при отбелязване 8:7 в полза на "Звезда". И до края на кратката игра отборът на Сургут дойде с актив от една точка., но сибирците се хранят, и на мача-бол нашият блок Страдомски-Тебехенхин затваря атаката на Кузбас-2 с резултата от петата игра - 15:12. Победа на "Югра звезди" (3-2).