2024 - 04

Ти даваш младост

"Газпром-Ugra" (Сургут): Ожиганов - Шахбанмирзаев, Родичев – Коротаев, Крсманович – Курбатов, Обмочаев/Нагаец

"Belogorye" (Белгород): Порошин – Ал Хачдади, Тетюхин - Галимов, Червяков – Цепков, Брагин/Кротков

Резултатът и от трите сета не отговаряше на логиката на тяхното развитие. така, в началната партия битката беше равностойна до точката 14:14 (Само появилият се на площадката Шевляков вкара блок срещу Цепков.) и, както се казва, не е имало признаци. Но Павел Тетюхин излезе да сервира в Белогорье и нокаутира Родичев и Обмочаев, 14:18. Шевляков за пореден път затвори съперника си, този път Червякова, 17:21, но в крайна сметка гостите отговориха с нов пробив, грабвайки своя съименник Скворцов, който излезе вместо Коротаев, в четвърта зона и сваляйки атаката на Раджаб по линията с усилията на Кротков, 17:24. Максим Кирилов, който влезе вместо Ожиганов, сложи финалната щриха със сервис в тъч..

Завърналият се Ожиганов започна втория сет с ас. (2:1), но след това направи няколко некачествени подавания и отново отстъпи на Кирилов. Междувременно резултатът нарасна до 4:8, а Раджаб бе заменен по диагонала от друг играч на ЮКИОР Александър Красилников. Половината от персонала на Газпром-Югра (Скворцов, Кирилов, Красилников) изигра мач в МВЛ с АСК-2 същия ден и доказа правото си да играе в Суперлигата. Скворцов чука тръба, 5:8, Красилников играе в защита, но Родичев не помага в четвърта зона, редуващи се удари за блокиране и излизане, 5:11.

След таймаут на домакините Кирилов спечели мрежата, но резултатът бавно вървеше към поражение, 10:16. Галимов и Тетюхин играят надеждно за Белогорье, Ал Хачдади помага в трудни ситуации при нокаутирани топки. Но Тетюхин удря, и Шевляков отново изпъква с блока си веднага след влизане в корта - този път тръбата, изпълнена от Галимов, беше затворена. Порошин настоява за тръба, и напразно - доказателство за това е завършването на играта чрез Шевляков. И когато Кирилов блокира атаката на Ал Хачдади, таблото вече работи 15:17 и Александър Волков е принуден да вземе тайм аут.

По-близо до края дуелът на диагоналите е спечелен от мароканския гост, 16:20. Но жителите на Сургут не се отказват: Скворцов е отстранен на висока топка, Кръсманович затвори преградата пред Червяков. И тогава работещият като машина Ал Хачдади на два пъти не успява да намери линията в атака, 21:21. Маслиев, който замени Галимов, чуква два пъти в блока, 22:21. на ниво 22:22 Раджаб удря основната линия - реферите извикват, Жителите на Сургут искат да проверят, но гледанията на видеоклипове са приключили на този етап. Раджаб възстановява резултата и справедливостта. 25:25, Кирилов отново грабва Ал-Хачдади в четвърта зона и носи сет точка на Газпром-Югра, което Раджаб иска да приложи от самото начало, рискове, авт. Но Тетюхин успява: прекъсващ сервис и хвърляне на диагонала „Белогорье“ в „котела“ плюс чист ас правят разликата, необходима за победа, 26:28.

В третата партия има равностойна борба 11:11 завършва с мини-спурт на домакините: Скворцов сервира страхотно, Раджаб реализира крайния гол, 13:11. Дълго теглене, Ал Хачдади и Тетюхин не минават, Скворцов запушва тръбата, 15:13. “Белогорье” има аргументи всеки път, за изравняване на резултата: атаки на Цепков и Ал Хачдади, Отново сервис на Тетюхин, бутна трудна топка под блока на Маслиев, 17:17.

Поредното "бягство" на собствениците 20:18 гостите елиминират специално излезлия за тази мисия Подребинкин с атака по диагонал и ас. Блокирайте Раджабу - и Белогорье повежда за първи път от много време, 20:21. Скворцов бележи (21:21), но го разбира погрешно, и Тетюхин наказва, 21:23. Крсманович бележи и дава път на Красилников на сервис – младият диагонал пропуска и носи на Белогорье два мачбола. Последното рали е продължително и двуостро, има поредица от удари в блока, последвани от застраховка, Жителите на Сургут носят Nagaets, а решаващият удар е удар от бекхенд на ръцете, изпълнен от Маслиев.

връщането им в играта и превръщането им в точки:

Старши треньор на VC Belogorye Александър Волков: Днес имаме много нервен мач. Поредица от разочароващи поражения, За нас беше много важно да обърнем тази ситуация и да победим, това направихме. Браво момчета, бори се до последно. Дори ако някъде нещо не се получи, продължихме само напред. имаме, за съжаление, серия от наранявания и тези, които стояха днес са тези, които биха могли да участват. мисля, че, когато фен гледа битката, винаги е интересно, никакво поражение, няма друг начин. В по-голяма степен се справихме с агресивното сервиране: добре обслужен, избута противниковия отбор от мрежата и реагира добре на случващото се.

Капитан на ВК Белогорье Павел Тетюхин: Бих искал да благодаря на екипа на Сургут, Винаги е трудно да се играе тук, Винаги феновете са тези, които движат отбора, отборът винаги играе. Първата партида изглеждаше невзрачна, невзрачна, във втория загубихме много, но излязоха млади момчета, нямат какво да губят, няма от какво да се страхувате - и Сургут, у дома, както обикновено, даде добра конфронтация. Играта ни не върви напоследък и това е по-скоро психологически важно нещо., че спечелихме труден мач.

Мачът беше наистина напрегнат, двата края са много равни, някъде това е просто нашият опит в сравнение с младите момчета, които се биеха там, направи известен. Някъде по-малко грешно, някъде са играли внимателно. Като цяло гладка игра, качеството беше добро, и в защита, и в атака. Сургут, очевидно, добре ни подреди, скочихме в центъра - затова тръбата ни свърши добра работа днес. Централните там също не са правени с пръст, момчетата знаят как да блокират, изберете позиция, прочетете играта. Да, и в регионите те блокираха добре днес, по принцип днес не направихме всичко добре в атака, но страхотно, че обърнахме тази ситуация, в точния момент беше използван този „жартиер“ в центъра. Добро съвпадение, хубави емоции.

Старши треньор на ВК "Газпром-Югра" Денис Харкушенко: Нашата младост излезе днес и не се свени. Момчетата играха в Младежката лига буквално два часа преди мача, победи сериозен противник, и имаха силата и наглостта на някакъв спорт. за съжаление, загубени развръзки в две игри. сигурно, Нямах достатъчно опит, Белгород сервира много добре. Горе-долу се справихме с рецепцията, но в крайна сметка какво е второто, че в третия гейм ни притиснаха на сервис, не можахме да извадим тези краища. И в първия гейм всичко се реши от сервиса на Тетюхин, само в средата на сета. Животът не свършва тук, имаме още много мачове в първенството, ще се опитаме да се изкачим по-високо.