2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Историята се повтаря

Във втория мач от полуфиналите на Купата на Русия, "Газпром-Ugra", продължи да играе на "Преглед на всички", оставяйки засада Артьом Khabibullina, и "Факел" премахнат от сайта на Егор патерица, което позволява да почиват преди мача в неделя с "Зенит". В резултат на това повече или по-малко равни равни композиции започнаха играта при дебюта си в комплект.

Сургут отиде една стъпка по-нататък, докато Сергей Антипкин не изкриви ситуацията с ас, 7:8. Но веднага блокът на Денис Богдан възстановява статуквото, 9:8. Още една блокада - този път на Пъдар - и резултат 11:9. "Факел" спира опита на гостите да избягат и рулира напред, отново на сервиси на Антипкин, с които Павел Авдоченко не може да се справи, 16:18. Газпром-Югра от своя страна изпреварва противника на марката 21:21 - Шипотко в четвърта зона не намери тъч и удари извън границите. разход 22:22 обеща равен край, но всичко приключи бързо в полза на домакините - резервата Кимеров бележи, а Пирайнен и Костиленко засядат в блока, 22:25. Абсолютно равностойна игра с размазан финал.

Във втория гейм Антипкин продължава да ни мъчи със сервис., преместване на числата на таблото 3:4 на 3:7. Сургутци организират преследване, но няма достатъчно ресурс в атака - Пирайнен отстъпва на Авдоченко, но и това не работи, четвъртата зона също се приплъзва. В такава ситуация Рукавишников търси възможности (и намира) активирайте Черейски, и когато Костиленко и Пирайнен отбелязаха, оформен пъзел, 10:11. Два пъти поред Авдоченко и Довган спират Пъдар с блокада, в края на дълго теглене, Богдан не може да премине през ръцете, 13:11. Инициативата беше пресечена - и поредица от мощни ининги на Авдоченко бяха много полезни. Костиленко реализира бързо преиграване на топката, Пирайнен получава нова почивка... "Факел" временно изпада в прострация, какво използва Gazprom-Ugra, 18:12.

Веднага се сетих за подобна ситуация във втория сет от вчерашния мач със Зенит - там също водехме със солидно предимство, но всичко веднага се загуби. Историята се повтаря: Антипкин отново нокаутира Сургут, печелейки три поредни брейка, 19:17. Пирайнен не печели лесно точки, Костиленко губи дуел от Пъдар, и когато нашият диагонал изстреля топката в аут, резултатът се сравнява, 21:21. Спечелете първия сетбол, въпреки това, Сургутци: Avdochenko атакува извън границите с докосване на блока, какво заснема визуализацията на видеото, 24:23. Самият Павел отива да служи и ... мрежа. Коленковски следва неговия пример, но Богдан си връща втория сетбол от втория опит, Антипкин отново е на сервис - Костиленко не може да се справи с отпуснати топки, 25:27. Всъщност, домакините получиха решаващо предимство при подаванията на своя сетер, всичко останало отново беше равно. Е,, в резултат на неясния прием на отбора на Сургут - лошо изпълнение на дадени топки в атака.

В третия сет Газпром-Угра се опита да не се предаде. Но "Факел" извади късмет и в малките неща - два пъти подаванията на домакините уцелиха линията с няколко милиметра (преглед за помощ), което се обърна 10:13 в 9:14, и 12:15 в 11:16. Pirainen е плътно закрепен с блок, и индивидуални подвизи като Довган блок на Стуленково (13:17) вече не бяха решаващи..

Приблизително в този момент предаването на мача от Нови Уренгой успешно се срина, и не видяхме подробности за окончателното поражение, 17:25. Може да се предположи, че има психологически провал след пропуснатата победа във втория сет. може би, Играчите на Gazprom-Ugra биха се развеселили, ако сте чули коментаторите на предаването, един от които има много смътни представи за волейбола, а вторият Тарас Тимошенко. Когато коментаторите симпатизират на техните, то, сигурно, глоба, но когато се отнасят с презрение към опонента си, това е лошо. Черешката на тортата бяха думите за, какво ще стане, ако играчите на Torch щяха да влязат в корта в пълен състав, тогава "ще започнат да убиват от самото начало". Какво можеш да кажеш? Да изчакаме срещата с "Факел" в националния шампионат и да проверим експериментално тази теза.

обратно към волейбола: в играта "Газпром-Югра" хареса блок-застраховката, имаше много смекчавания и отскоци, не оставихме Падара да се разхожда, и Богдан не се чувстваше много удобно, да не говорим за Шипотко. От друга страна, прием загубихме, и оттук загубиха в атаката. В Torch отделно бих споменал Ерик Шоджи - той спаси отбора си от няколко аса, Да, и в защита той действаше безупречно.