2024 - 04

Реванш за първи кръг

Газпром-Yugra: Ожиганов - Шахбанмирзаев, Пиун - Курбатов, Макаренко - Красиков, Кабешов/Нагаец

Енисей: Осипов - Яковлев, Крицки – Бражнюк, Дмитриев - Валеев, Janutov

Дебютът в мача бе оставен за гостите, 2:5. Два аса на Ожиганов позволиха на домакините да усетят почвата под краката си (7:7) и дори да излезе напред, след като атакува Rajab на crash ball, 11:10. Но добре започналият Красиков закъса на мрежата, стандартно просел прием, Яковлев се изигра - и сега 14:18 след ас на диагонала Красноярск. Алексеев се появява вместо Шахбанмирзаев, вместо Красиков - Ботин, и Piun получава първото подаване от сета на марката 16:21. В края на атаката на Ботин, Алексеева и грешката на хората от Красноярск на блока очертават доста обещаващо 20:22, но Пиун неуспешно се занимава със самозастраховане, и Валеев постави точката над "i".

Във втория гейм тактически сервис на играчите на Енисей проработи – от време на време те лишаваха Осипов от удобно усъвършенстване, и при високи пасове към краищата на нападателите изчакваха Пиун и Ко. Появата на Милан Катич също вдъхна увереност на домакините – приемът беше стабилизиран. Валеев стреля два пъти извън терена, след това се забива в блока и нарушава рецепцията, промяна на акаунт от 6:6 на 10:6. Три блока са издадени на Яковлев в четвърта зона, Piun в чехли покрива Brazhnyuk, 19:10. Вместо Валеев, на сайта се появява Максим Бочаров и не разваля масата, но малко зависи от неговите действия. обаче, неговото подчинение на решетката поставя окончателната диагноза, 25:15.

Играта беше равностойна през целия трети сет., в който малък недъг, добит от Макаренко ас във Валеева (8:6) загуби с две атаки в тъч по линията на Алексеев (11:12). Янутов се умори да търси, как страдат играчите на рецепцията - той буквално ги отблъсква, вземане на планера отгоре. "Енисей" започва да излиза от грешките на Сургут: Ожиганов влезе в мрежата, Алексеев - заседнал в блока, Бочаров реализира нов пробив, 13:16. Раджаб отново се появява на корта и осигурява изравняването на играта. Яковлев рискува при аварийната топка - в мрежата, 18:20. Дмитриев не покри топката с четка - аут, 20:21. Раджаб завлече преследването до целта 22:23 и след отличната игра на съперника в защита, той имаше, въпреки това, всяка възможност за гол и изравняване, но... навън и 22:24. Противникът също трепереше: Яковлев сервира извън корта и Критски праща топката там на 100% позиция, 24:24. При втория опит се премахва централната, а след това гостите три пъти изтръгват атаките на Катич в защита, отговаряйки с решителен удар на Яковлев.

фактически, третият сет беше ключов. В четвъртата игра "Енисей", вдъхновен от предишния край, направи чудеса в защита, давайки малко, за да завърши пода. Янутов проведе рецепцията и влачи всичко възможно и невъзможно на задната линия, младият Бочаров се отличи в нападение, "събуди" Дмитриев. Домакините сякаш изпревариха съперника с мощните ининги на Раджаб, издаде асо (10:14 - 14:14), но тогава съдбата най-накрая се отвърна от хората от Сургут. Бочаров удря, но Курбатов в същото време влиза в мрежата, 16:18. Янутов дърпа атаката на Макаренко и Яковлев получава нов пробив, 16:19. Сургутци не поемат рискове на терена, получаване на отстъпки от Осипов и атаки от Крицки, тогава Коваликов, който излезе да сервира, нокаутира Катич от рецепцията с глидер и Раджаб хваща кабела в борбата за мрежовата топка, който изглежда е спечелил, 17:21. "Газпром-Югра" все пак успя да се промъкне при работниците 20:22, както в първия сет, но компетентната работа на Дмитриев върху организиран блок и два аса на Осипов (Уви, вече е тъжна традиция за жителите на Сургут да завършват игри и мачове по този начин) бързо затвори въпроса за победителя.

"Енисей" като цяло изглеждаше по-организиран и сплотен, компенсира пропуските в атака с отлична защита и агресивен сервис. Домакините играха на вълни, съставът беше разместен по време на срещата, и оптималната комбинация и ритъм на игра така и не бяха намерени.