2024 - 04

Петък, 13-е

"Кузбас": Рукавишников - Клец, Маркин - Пакшин, Щербаков – Тавасиев, Обмочаев

"Газпром-Ugra": Ожиганов - Алексеев, Макаренко – Катич, Пиун - Курбатов, Нагаец

Сургут отново не успя да разгадае тайната на победата в тайбрека - пета загуба в равносметката за сезона. Но все още трябва да се постигне баланс., и да го направиш в Кемерово е доста трудна задача, което само потвърждава неудовлетворените досега, Уви, амбициите на Газпром-Югра.

Хората от Сургут се събудиха късно: след два аса под блока влезе и Маркин Катич, 0:4. Милан започна да се подобрява, и собствениците помогнаха за собствения си брак на терена, 6:8. И отново пробивът на "Кузбас", този път на сервиси на Klez - 6:11. С такива вълни съперниците вървяха напред: Куката на Маркин не закачи въдицата, и Ожиганов издаде ас, 15:17. Алексеев придърпа още повече отбора с блокаут, 17:18. Алексей Бабешин превърта двойна смяна и домакините първи стигат до сетбола с предимство от една брейкбол. Макаренко вдига, Раджаб излезе да сервира вместо Ожиганов и се справи отлично: при прием с нокаут, първо Маркин възстановява баланса с отстъпка в аут (24:24), тогава Алексеев отговаря на атаката на Клец, като отвръща от блока, и Пакшин поема рискове при аварийната топка и не вкарва топката в полето, 26:24.

Във втория сет наранените домакини отново започнаха много бодро: при сервиси на Пакшин плуваме в приема и не можем да се справим с блока на противника, 2:8. Алексеева сменя Раджаб, Ожиганова - Кирилов, и взаимодействието на свързващото вещество с диагонала не изглежда идеално: предаване след това по темпо, след това на място те карат нападателя в трудни ситуации. въпреки това, изходът на младата група изглеждаше доста замислен. обаче, при броене 10:16 Ожиганов се върна на площадката, Раджаб веднага направи удар и даде път на Алексеев. Партито вече не беше спасено, в крайна сметка бяхме измъчвани от терени Маркин. Последните две, от опора, постави Макаренко в задънена улица, 14:25.

При третата вноска бяха взети предвид предишни отваряния: пропуснахме началото. С резултат 7:8 Кузбас даде отличен урок по безкористна игра в защита, но Курбатов блокира всички усилия с блок. Но след 9:9 внезапно пропуснахме друга серия, този път на сервис на Рукавишников. Клец затваря с един единствен блок на Катич, Раджаб атакува аварийната топка в ръцете на противника, още един блок на Щербаков до Раджаб… 9:14. Ожиганов упорства и кара диагонала си под друг покрив, 12:17. изобщо, сетер озадачи нападателите повече, какво им помогна, и тези далеч не винаги се справят със задачи със звездичка. Серия от взаимни грешки на терена в крайна сметка предопределиха финала 20:25.

Успяхме да обърнем дебюта на четвъртия сет с 2:4 на 8:4: блокът започна, Алексеев презареди в атака, замяната на Рукавишников с Кречетов също не проработи - Пиун веднага покри атаката на Шчербаков. Отговорната активност на Кузбас на блока изравни ситуацията, 9:8. Но Красиков, заменя Катич, уверено бележи от задната линия, а Макаренко и Нагаец дават отличен сегмент. Никита, между другото, като цяло страхотен човек в този мач. Той извади атаката на Пакшин, Тавасиев пусна прехвърляща топка в тъч, 12:9. Макаренко, с разумен сервис по линията на кръстопътя на първа и втора зона, печели асо и веднага се отличава с тръба, 14:9. Курбатов - все още ас, и Красиков по опит циментира отстраняването от четвърта зона, 18:11. На Алексей Бабешин всичко му е ясно и той дава почивка на Маркин, освобождава Андрей Бобров. Натиск на Клец на терена (ас, 21:15) "Газпром-Югра" изгасва чрез таймаут и Никита Алексеев. Алексеев носи сетбол с едно блокиране на Пакшина, Човекът от Naga носи атаката на Klets в защита, защо раздразненият Кирил отново удря, 25:16.

Решителен сет - и отново начален провал, 4:8. За тайбрек е почти фатално, но нашите успяха да се хванат поради, отхапвайки една почивка след друга. Отстъпката на Макаренко към котела в ендшпила на продължително равенство намали разликата до минимум, 8:9, и след това Пакшин, присъстващи на рецепцията, не можеше качествено да премине в атака от втора зона - аут, 9:9. Блок Маркин, опитвайки се да преместите топката в стръмен диагонал, дори изведе Газпром-Югра напред, 11:10. Клец възстанови баланса, Раджаб не добил до пола, и същият Клец обърна баланса към 11:12. Алексеев излиза на корта и изравнява резултата с удар на границата на блока, 12:12. Лъки Тавасиев, размазан удар приземява топката точно в празното поле, блокирайки "Кузбас" дори се прекръсти. Клетс излиза, и тогава Инал вече няма нужда да се кръщава, само благодаря на Кречетов за точния пас, 13:14. При мач-бол атака Ожиганов очаквано се доверява на Алексеев, той не може да се справи: блок и поражение в сантиметри от победата, 13:15.

Отново ни липсваше доста. Малко стабилност в приемането, малко стабилност в диагонала (Играят Алексеев и Шахбанмирзаев, това, което се нарича, сегменти, замествайки се взаимно), малко стабилност при повторението, малко стабилност на трансмисията (Тогава Ожиганов неоправдано търсеше творчество, направи играта твърде лесна). В същото време имаме характер, способността да ставаш след тежки удари и упорито да вървиш напред. Доволен Нагаец, Макаренко пое играта в точните моменти. Всичко беше в близост до. Пето поражение в мач пет в петък, 13-то. мисля, че, това е достатъчно.