2024 - 04

Възстановен навреме

"Газпром-Ugra": Ожиганов - Алексеев, Пиун - Курбатов, Макаренко – Катич, Нагаец/Дяков

"Търговец на масла": Хайбулов - Василиев, Кранин – Андреев, Панов – Данилов, Максименко

В дебюта на мача отборът на Сургут отказа да проведе приема, на който гостите бяха освободени - 2:6 по Аце Данилов. Всички опити за приближаване на резултата опираха до нереализирани през четвъртата зона на повторението, и Нефтяник имаше всичко наред в този комплект: и прием, Нашите се събраха навреме и същият Скворцов постави точка от четвърта зона, и атака. Рафаел Хабибулин пробва Кирил Костиленко вместо Милан Катич, и връзката между Кирилов и Шахбанмирзаев приключва. разход 20:15 в своя полза гостите в две блокади обърнаха Костиленко и Раджаба 22:15 и спокойно взе честно спечеленото, 25:16 след подаването на диагоналния сургут в мрежата.

Обърна се във втория сет: благодарение на аса на Катич, който се върна в края на първия сет, и блока на Василиев от Макаренко, Газпром-Угра продължи напред, 7:3. След това моториката на Дяков в защита, Стабилността на Алексеев в атака, спечелиха блок на домакините и грешките на оренбургци в атака утежниха разликата - 13:7 след атака на Данилов извън терена. В крайна сметка Пиун бележи и блокира Кранин, 22:14, "Нефтяник" започва редица смени (двоен Ушков - Рахматулин и Козицин вместо Кранин), но това е с поглед върху третия комплект. И Piun постави края на блока в ендшпила на едно продължително красиво рали, в който и двата отбора искаха да се наложат, независимо от таблото.

В третата част гостите отново се опитаха да овладеят инициативата, 3:5, но Алексеев е два пъти добър на аварийни топки, и Ожиганов нокаутира маркираните аса два пъти по силен начин, 9:6. Започва да влиза в режим Katic god, затваряне на блок Василиев, 11:7. Дяков веднага дава още един шанс на великолепната си защита, и Катич го използва, но визуализацията на видеото улавя докосването на решетката върху блока от Surguts. Този епизод забави домакините, отиде собствен брак, а Козицин възстановява баланса с планер в Нагаец, 15:15. Сургутяни, допускане на грешка при захранването, преминете към тактически планер, търси Сергей Панов на рецепцията. Красиков, който излезе специално с тази мисия, насочва два пъти играча, първо принуди Ушков да сгреши при трансфера след дълго време, а след това самият Панов удря извън терена през кабела, 18:15.

Ушков пак греши, подавайки остър пас към Андреев почти от центъра на площадката - удар извън границите, 20:16. Предимството пред финала отново е удобно, но Алексеев не може да стреля два пъти при дадени топки от четвърта зона (браво, Максименко!), и Рахматулин вкара във финалите - 20:19. Диагонал Газпром-Югра показва характер, вкарване на спешна топка с крак от изправено положение, и от марката 22:21 Сургут се обръща срещу Катич. Три от атаките му са сила, принудителен ресет до свободен ъгъл на полето и красив мек отскок по границата на блока - донесе четири сетбола на домакините, 24:20. Рахматулин е отстранен, но поставя точка, естествено, Катич с "горяща" ръка, 25:21. Сургутите най-накрая намериха подкрепа в четвъртата зона, веднага донесе много бонуси.

В четвъртия сет домакините не отложиха въпроса и хвърлиха в смут гостите, които се бореха упорито преди това: Алексеев отново е страхотен на спешни топки, Ожиганов отлично страхует, отново добър в "четворката" Катич, и Макаренко вкарва тръба, 5:1. Ранният таймаут на Нефтяник не променя картината: небето е блокирано от Сургутския блок, 9:3. Сургутците най-накрая преминават към планер, давайки възможност на гостите да измислят нещо в мрежата, и отново излезлият на сервис Красиков излъга очакванията на Панов, попадане в линия, 14:7. Катич вкарва отпусната топка при троен блок, 15:9, и картината е завършена. Още една двойна смяна, както и излизането на Карпенко вместо Данилов не е в състояние да го промени: домакините действат ясно и уверено, не позволявайки на гостите да вдигнат глави. Героят на деня Катич сложи край на Василиев с блокада, 25:16.

връщането им в играта и превръщането им в точки:

Старши треньор на ВК "Нефтяник" (Оренбург) Алексей Рудаков: Подготвяхме се за тежък мач, Газпром-Югра игра добре миналия кръг, победи "Енисей", който беше в движение. Ако в първия мач успяхме да блокираме, не позволи на съперника да отбележи високи голове, след това във втория и следващите мачове вкарахме много високи голове, които трябваше да бъдат смекчени или блокирани. Всичко не успяхме със собствената си атака, не отбеляза нито един гол, са били грешни - следователно такъв резултат. Ако в първата партида не дадохме, така да се каже, дишам, след това във втория мач се почувстваха уверени и продължиха в същия дух. Момчетата в Сургут са опитни, липсва им умение.

Капитан на ВК "Нефтяник" (Оренбург) Виталий Василиев: Изглеждаше, че сме готови, но грешки в атака, Неотбелязаните голове не ни позволиха да наложим борба през целия мач. Имаме върху какво да работим, да вземе тези игри, които ние, сигурно, са длъжни да вземат. Особено, разбира се, на домашната арена. Ние разбрахме, че в Сургут няма да има лесна разходка, така и стана. се надяваме,, че поне ще си наложим бой вкъщи.

Старши треньорът на VC "Газпром-Ugra" (Сургут) Александър Горбатков: Нефтяник е наш пряк конкурент, пряк съперник, който трябваше да спечели. Вдигнаха адреналин в играта с "Факела", бяха във възход. И някъде се усъмнихме - това е лично мое мнение. Така бяхме победени в първия сет. но, плюс екипа - успяха да възстановят. Настройте се на тяхната игра, отвърна на удара и резултатът не закъсня. Мотивацията проработи. Но добър противник. Що се отнася до прехода към планиране на фуража: силата понякога не дава плод. Прием, който проведоха, Трябваше да намеря някакъв изход, така че преминахме към планер.

Капитан на ВК "Газпром-Югра" (Сургут) Дмитрий Макаренко: Не знам, какво се случи в първия мач, сигурно, студено навън (усмивки - автор.). загрят, да речем нека да. Оренбург изигра първия мач много добре, ни раздели. Отподавали, приет, в кутия, и направихме много грешки. Тогава премахнахме брака си, успокой се, започна да играе този волейбол, който, да речем нека да, ние тренираме. Естествена и много приятна победа. Оренбург ни развесели след първия мач, благодаря им за това. Всяка победа, всеки спечелен сет предизвиква емоционален изблик, благодаря за това и на феновете, който винаги ни развеселява.