2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Два товарни влака в Нижневартовск

26 и 27 Август Газпром-Югра посети Нижневартовск, където играе два приятелски мача с Югра-Самотлор. Първият ден мачът завърши с уникален резултат за волейбола 2:2 – по споразумение съперниците изиграха четири сета.

Първите два мача останаха за Surgutians със същия резултат 25:19, в третия и четвъртия загубихме 24:26 и 17:25 съответно. В първите три сета на Газпром-Угра Вадим Ожиганов премина по диагонал с Никита Алексеев, Максим Кирилов и Раджаб Шахбанмирзаев влязоха в четвъртия мач в титулярния състав. Кирил Йонов игра цял мач в центъра на решетката, и Кирил Пиун беше заменен от Павел Тебенихин в четвъртия сет, в повторението имаше широка ротация с участието на Кирил Костиленко, Дмитрий Красиков, Дмитрий Макаренко и Антон Ботин.

Очаквано, Никита Алексеев стана най-резултатният играч с 14 очила (59% ефективност на атакуващите действия), четири аса са проектирани от Вадим Ожиганов, още три точки отбеляза в атака, показва 100% производителност в този елемент. Костиленко и Йонов отбелязаха по шест точки, новодошъл от Санкт Петербург "Зенит" постави три блока. Владислав Дяков изигра три сета, демонстриране 61% положителен прием. Като цяло допуснахме в блока (8:13) и служат (4 асо срещу седем), но бяха по-ефективни в атака с приблизително същия прием.

Вторият мач на следващия ден Газпром-Угра спечели с резултат 3:1 (25:18, 16:25, 25:19, 25:23). Отново имаше обширна ротация на сайта: този път игралното време беше разделено поравно от Всеволод Абрамичев и Вадим Ожиганов, Никита Алексеев беше заменен от Раджаб Шахбанмирзаев в третия сет, който стана най-продуктивният играч в отбора на Сургут - 11 точки на 55% ефективност в атака. 9 точки отбеляза Кирил Йонов, повторно доставени три блока. По осем точки в бойния резултат на Никита Алексеев (54% ефективност в атака) и Дмитрий Макаренко (44%), седем отбеляза Антон Ботин (55%), шест - Дмитрий Красиков (50%). Владислав Дяков демонстрира 56% положителен прием в първите два сета, и колегата му Никита Нагаец - 67% в третия и четвъртия сегмент на мача.

Този път загубихме минимално на блока (8:9), издържаха на терена при равни условия (за 8 асове), но с по-добър прием (54% на 47%) не успя да спечели атаката (за 46%). Жителите на Нижневартовск допуснаха малко повече собствени грешки (29 срещу 23), в същото време беше по-добре да се атакува от положителен прием, а ние - от отрицателното. Трябва да се отбележи, че Иван Ропавка не е ходил в Нижневартовск, който все още не се е възстановил напълно от нараняването, и малко болен Алексей Кабешов.

Няма смисъл да се правят далечни изводи от проведените спаринги: мачовете станаха част от предсезонната подготовка и двата треньорски щаба решиха проблемите си, често не са свързани с постигането на положителен резултат на таблото. въпреки това, храна за размисъл получи. Нашето собствено заключение: Газпром-Югра ще бъде боеспособен отбор! Новодошлите се справиха добре, не сваляйте летвата "стари хора". Процесът на съответствие е в ход, особено актуален поради напълно променената линия класьори. Този процес ще продължи и в мачовете за Купата на септември в Казан, и ще сме готови за началото на първенството.