2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Победа на ЮКИОР в Деня на победата!

ЮКИОР показа, как да боксирате с по-голямо тегло, побеждавайки домакините на турнира в полуфиналите на MVL Cup, СССР "Самотлор". екип, половината от състава на който беше представен на корта от играчи от Суперлигата, водени от 220-сантиметровия ученик на новосибирския волейбол Максим Сапожков.

В първия мач диагоналът от Нижневартов отбеляза осем точки в атака и отбеляза ас, правейки тази разлика, което не позволи на нашите момчета да хванат играта, 25:16. Но още във втория сет ЮКИОР в началото не позволи на противника да развие постигнатото, и след това, благодарение на двама аса на Максим Кирилов, той поведе, 12:10. Подаването е решено: Литвиненко и Скворцов си размениха инингите направо, Александър Сапо, който излезе специално за това, успешно въведе топката в играта, предоставяне на Олег Лагис с лесна плячка под формата на топка за предизвикателство – 16:13.

Тогава Сапожков отново взе думата.. Той участваше, и след това той издаде серия от пет (!) аса подред. И нашите домакини, общо взето, нищо виновно - топките летяха с такава сила. 16:19 и другият отбор веднага щеше да се разпадне, но не и ЮКИОР на Деня на победата. Блокът на сургутците кара нападателите на Самотлор да правят грешки, включително и Сапожков, и сега Валери Пясковски е принуден да вземе таймаут, отстъпващи 19:20. Назар Литвиненко, не са свикнали да играят в рецепцията, плува и отстъпва на Александър Потапов, който веднага се изяжда в блок, 23:20. Сапожков печели, а блокът на Скворцов намалява разстоянието до минимум, 23:22. В нервния край Максим Кирилов доверява топката на Константин Бесогонов, който току-що влезе в игрището, и се получава ефектът „не дочака“. При сетбол същият Потапов атакува извън границите, 25:22.

В третия сет блокьорите на ЮКИОР взеха ключовете на Сапожков, прикрива два пъти атаките му, 5:3. Планерът на Юденков изненадва Гончаренко, 7:3. изглежда, че нижневартовците не са очаквали такава съпротива и от объркване започват серийно да правят грешки в атаката, 14:8 след още един изстрел покрай обекта от Литвиненко. На този фон Слободянюк е стабилен, успешно свързва Бесогонов. Когато Сапожков и Литвиненко напълно се разстроиха, Максим Крескин премина на първо темпо, но беше твърде късно 23:16. Сапожков все пак получава почивка след успешна защита, но терена в мрежата и отстъпката в контакт от страна на домакините допълват работата за Сургут, 25:17.

Четвъртият сет даде на феновете много продължителни красиви равенства с безкористна защита. Нашите имаха малко по-малко късмет накрая, така че резултатът 12:14 след атака на Бесогонов на блока на брейк топката изглеждаше, това, което се нарича, работници. Но след това Сапожков отново прекъсна - асо плюс преиграване, 12:16. Ас излиза и от Даниил Гончаренко, 13:18 и "Самотлор", чувствайки се уверени, започва да взима комплекта. Мощен удар от Кирилов и емоциите на нашия сетер в края на дълго рали - последния опит да променим нещо, 17:21. "Самотлор" отново свързва първото темпо, и военната хитрост на Артем Хабибуллина, Сапожков, който замени петима играчи наведнъж на сетбола, не променя нищо - Гончаренко печели от блока, 19:25.

Решаващ сет - игра на нерви. Собствениците на кървене от носа трябва да спечелят, защото сценарият със спечелването на Купата у дома вече е написан и подписан. Крескин предсказуемо изгражда играта изключително чрез Сапожков, това просто диагоналът изяде и започна да стреля, 4:2. Още една пропусната на Максим - 7:5. Литвиненко и Сапожков възстановяват статуквото, но Слободянюк разклати равновесието преди смяната на страните, след като се измъкна с разумна отстъпка до първата зона от трудна ситуация в края на дълго теглене (при което, между другото, ЮКИОР вдигна поредната атака на Сапожков в защита).

Сургутците пазят извлеченото, и Скворцов, с атака и поредното хладнокръвно отстъпление към първата зона след друга атака, повдигната в защита, Сапожкова получава два ценни пробива, 11:8. Лидерът се появява в края - Иван удря Литвиненко в гърдите, оттегляне от преписката на Сапожков, 13:10. Вагайцев снима, но нервите на собствениците бяха още по-слаби: Гончаренко изпраща, и Литвиненко се натъква на блок, 15:11.

Тази победа в известен смисъл е отговорът на това, защо на младежко ниво е необходимо да се занимават именно с развитието на собствената си младост, не обръща внимание на възможността за "изпомпване". Непосредственият резултат не е толкова важен, колко важна е възможността чрез подобни мачове да станете Отбор с главна буква, придобиване на безценен опит от игра с по-възрастните, опитен, умел съперник. Наетите майстори ще идват и си отиват, като взе със себе си победата, и поражение, а сегашната победа ще остане в ЮКИОР за дълго време. Утре е финалът срещу Динамо-Олимп, международен шампион. Вече загубихме от тях в груповата фаза, но нещо казва, че краят ще е съвсем различен. Във всеки случай отборът на Артем Хабибулин вече е постигнал отличен резултат и утре ще има възможността да играе за собствено удоволствие, независимо от крайния резултат.

че момчетата имат голям потенциал за растеж: Днес основната настройка беше така: вярвай в победата, опитайте се да играете играта, да умори Сапожков, да не реагираш по никакъв начин на успешните му действия е като да те хване дъжд, няма да му се сърдиш, и той не трябва да се ядосва. Момчетата се редуваха да поведат., всички бяха изтощени, включително резервни. Всичко добре направено, с изключение на първия мач, те играха много чисто и умно.