2024 - 04
предишната стрелка
следващата стрела

ЮКИОР - вторият в групата, предстоят четвъртфинали

ЮКИОР завърши груповата фаза на MVL Cup в Нижневартовск с победа над Санкт Петербург Зенит-2 3:1. След поражението предния ден от Динамо-Олимп 0:3 и победата на "Зенит-2" над "Белогорье-2" (3:1) Това беше, фактически, мач за второ място в група А.

00000000000

Играта беше изключително трудна. След като размениха победата в първите два сета с еднакъв резултат 25:19, противниците влязоха в клинча и завършиха следващите два мача на баланса, където жителите на Угра имаха умението и търпението да обърнат хода на играта в своя полза.

В третия сет минималното предимство (22:21) раздадохме се, след като ударихме Иван Скворцов в блока (22:23). Сервизът на Максим Кирилов донесе сетбол на Зенит-2, но съперникът направи грешка два пъти, и блокът, изпълнен от Александър Красилников, сложи край на това. В четвъртата част водехме 23:20 и проведоха мач с топка, което не е осъзнато от същия Красилников. Играчите на Санкт Петербург са извън границите - и имаме три опита да завършим играта, 24:21. Но технически брак, приемането на антената и загубеното продължително равенство изравняват ситуацията. въпреки това, нашите момчета намират сили да завършат мача в своя полза - решаващият блок, затвори атаката с тръба, по хореография Константин Бесогонов, 27:25.

Иван Скворцов традиционно става най-продуктивният член на ЮКИОР, 17 точки, включително едно асо и две блокади, 48% ефективност в атака. По-добре, отколкото предния ден, погледна Александър Слободянюк, кредитиран 13 точки (1 ас) с 46% ефективност в мрежата, 12 точки (1 ас, 3 блок) за сметка на Константин Бесогонов.

Сега остава само да чакаме съперника на четвъртфиналите, което ще стане известно след края на мачовете в група В. Но сега можем да кажем със сигурност, че някой от възможните варианти - SSHOR "Samotlor", Локомотив-СШОР или Факел-2 ще бъде изключително трудно. Четвъртфиналите ще се проведат в Нижневартовск 8 май, Мачът на изгряващите звезди е насрочен за утре. ЮКИОР в националната група А ще бъде представен от блокировача Михаил Коротеев, играчи Никита Русанов и Александър Сапо, Либеро Егор Власков.

P.S. Допусната е неточност в първата публикация за MVL Cup. Свързващ "Факел" Сергей Ушков - брат на Андрей Ушков, играе в Суперлигата за Нефтяник от Оренбург. Извиняваме се.