2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Три от три къщи

"Газпром-Югра" отново стана добър дразнител - този път за "Нефтяник". Сургут взе първите два сета, това, което се нарича, в клас. Двама аса на Довган (13:8) и почти спокоен край в първия сет (25:21), но Ахаминов и Рахматулин, които излязоха към края, вече показаха зъбите си. Равен мач във втория мач, Ахаминов активно използва центровете, добър Рахматулин, но именно неговото попадение в мрежата дава важен пробив на домакините, 17:15. Друга грешка на диагонала под формата на задържане на топката - 19:16. В крайна сметка Фролов, либерото от Нефтяник, демонстрира отлична защита, но Якутин получава сетбол с втори удар, и след това нисък проход към тръбата към Комаров води до удар по кабела, 25:20.

В началото на третия мач всички, изглеждаше, върви към уверена победа за Газпром-Югра – 5:1. Но върху планерите на Козицин в Костиленко се разнесе атака, 5:5. Приемът на сургутските хора се обърка и, съответно, нападателите се отдалечиха от мрежата, но засега не беше отразено на таблото. обаче, по-близо до края Комаров излезе да сервира и се обърна 18:18 в 18:20. Ас от Панов - и оренбургчани получават три сетбола (21:24), реализирайки втората атака на Комаров.

В четвъртата партида "Газпром-Югра" гори 6:12: Ахаминов умело управлява топката с добро завършване, и домакините отново нямат рецепция и, в резултат, отделни атакуващи действия. Хората от Сургут търпеливо изчакаха брака на противника и разтърсиха Раджаб: след успешна атака, диагоналният играч нокаутира асо и изпълнява преиграване на своя сервис, 11:13. Рахматулин най-накрая е притиснат от блок в четвъртата зона, Комарите прекъсват ритника в докосване, 16:16. В крайна сметка Раджаб отново решава, редовно се възстановява от блока и тегли друго асо (22:20). И краят на мача беше символичен: Комаров, редовно вкарва чрез съименника си Лукяненко, попада под блока на нашето свързващо вещество, 25:22. Трудна победа над аутсайдера.