2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Парад на грешките в Нижневартовск

„Газпром-Югра“ грешеше твърде много, за победа в Нижневартовск. Първата партида се превърна във взаимен парад от грешки при подаването, собствениците имаха дори повече от тях - осем срещу шест за Сургут. Но играта на Никита Алексеев не мина добре, и докато Лукяненко, който излезе вместо Рукавишников, изследва други начини, сметката е водена в полза на "Югра-Самотлор", 12:16. Неуспешен Сапожков - удар два пъти в контакт, а Красиков, който излезе да сервира, записа асо в сметката си., 18:18. Равният край бе прекъснат от ритник на Алексеев по посока на стената, 24:26.

Във втората партида жителите на Сургут изглежда са взели ключовете през първото темпо, започна да изплаща дивиденти Алексеев, но вартаните отговориха с натура, а асът на Верни им позволи да излязат напред за първи път, 13:14. Ковалев е тъжен за Газпром-Югра, и тогава блокът най-накрая покри Якутин, 15:18. Шахбанмирзаев, който излезе като част от двойна смяна, отбеляза два пъти, но всичко това е на заем, гостите не успяха в почивките. Галимов постави точка в комплекта с лула, 21:25.

Третият сет в Самотлор започна с Литвиненко, който излезе в края на втория гейм и не развали картината. Позицията на Алексеев в атака от втора линия - 3:5. Цепков вкарва предизвикателство - 9:11. въпреки това, отлична зона Довган за пореден път установява паритет, 15:15. Галимов работи в защита след атаката на Костиленко, който излезе вместо Ковалев и усуква топката от блока в антената, 17:19. Алексеев отговаря, и в следващото тежко надбягване отново вкарва - но този път с грешка, 18:20. това, може би, беше ключовият момент.

При нервен край бракът падна в изобилие и от двете страни., но малък хендикап в резултата позволи на домакините да доведат сета и мача до победа, 23:25. Сургутянци загубиха от малко по-организиран съперник. Домакините, не показващи нищо свръхестествено, просто играе по-чисто и използвано - функционално, психологически? - провал на гостите. Случват се такива дни и игри, те трябва да бъдат щателно разглобени в плана на играта и бързо забравени на психологическо ниво. Предстои кратка пауза в първенството, които жителите на Сургут трябва да използват за рестартиране.