2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Не настигна Локомотив

Газпром-Югра започна играта повече от уверено в Новосибирск: стартиране 4:1 трансформиран в 8:2 - домакините загубиха Любурич в атаката, и в сургутския Шахбанмирзаев свирепствовал. След като загуби няколко верни довършителни игри, гостите позволиха на противника да се промъкне до разстояние от три почивки, 11:8, но след това отново уверено взе нишките на играта в свои ръце. След като играе по-концентриран и зъл, печеливш сервис и тейк, жителите на Сургут доведоха играта до логика 25:19.

Вторият сет стана, може би, решаващи в мача. През цялата си продължителност никой от отборите не успя да създаде поне резерва от две точки, Газпром-Югра и Локомотив последователно поеха преднината и отново балансираха ситуацията. Родичев стана по-активен сред домакините, след това той беше заменен от Ивович. Жителите на Сургут действаха малко по-разнообразно, но всеки път, когато нещо ви попречи да спечелите повече от един брейк на една сервис. Развръзката дойде след марката 22:22: Ивович издаде асо, и тогава Костиленко се заби в блока Любурич, 22:24. Раджаб изигра сервиса, но Родичев не позволи да затегне сета, 23:25.

На третата част Газпром-Югра спря на подаването на Абаев в състав с Раджаб в четвъртата зона, изплащане на противника с три брейка, 8:11. Тогава Костиленко се натъжи, отстъпвайки място на Фиалковски, 9:14. След неуспешна тръба, Рукавишников замени Кирилов и веднага започна да трупа опит поради качеството на програмите. въпреки това, в четвъртата зона майсторски работи с блока Фиалковски, плюс блок до Лубурих и всичко вече не е толкова трагично, 15:18. Този прилив на гости беше потушен от Родичев, което прави Кирилов погрешно и нокаутира асо, 15:22. Жителите на Сургут направиха нов опит да настигнат Локомотив, но три точки на сетболове не направиха времето, Ивович сложи край, 21:25.

В четвъртия сет Газпром-Югра започна весело, 9:6, но отново се провали на същия сервис Абаев в същата формация с Раджаб в четвърта зона. Костиленко от време на време не успяваше да се справи с хитрите планери на новосибирското свързващо вещество и в крайна сметка отстъпи място на Никишин, когато дъската изгоря 9:11. След като сте получили "минус пет" в една подредба, Сургут не намери също толкова впечатляващи контрааргументи, а за собствениците командният механизъм работеше без грешки. Отново спечелихме две точки на знамето, но подаването на Фиалковски в мрежата бележи победата на Локомотив с резултата 1:3.