2024 - 04
предишната стрелка
следващата стрела

Наложи битка на "Кузбас"

Още в откриването с два аса подред Сивожелез отбеляза превъзходството на "Кузбас", 4:1, и тогава в игра влезе „вършачката“ на Петър Крсманович. За чест на собствениците, те не трепнаха, настигна съперника и дори поведе - отлична игра в защита на Чанчиков и Никишин в атака донесе резултати, 12:11. Собствениците направиха една крачка напред до самия край, където се спънаха още два аса (от Сивожелез и Щербаков, 18:20), и отново продуктивна игра от сърбина, 22:25.

Във втория сет трите уверени атаки на Никишин в четвъртата зона (8:6) принуди Алексей Вербов да вземе ранен таймаут. Проработи - 9:12 след нападението на Зайцев. на ниво 15:16 жителите на Сургут не разбраха, на кого да мине, и загуби ключов митинг, защото веднага асо Зайцева ги отблъсна с три точки назад, 15:18. Собствениците успяха да се промъкнат на една ръка разстояние в края, 22:23 след отстъпката на Рукавишников, но отново Крсманович е добър, и Шахбанмирзаев не можа да победи блока, 22:25.

въпреки това, Шахбанмирзаев изигра добър мач - 5:3 след бързата му атака от отличния пас на Рукавишников. Свързващото вещество „Газпром-Югра“ се носеше по вълните, след това демонстриране на висока класа, след това се проваля в очевидни ситуации. Междувременно сургутяните имаха агресивен сервис, и Довган затвори блока на Тавасиев, който излезе вместо Щербаков, 10:7. Артем трябваше да служи на марката 11:8, и отляво - на 16:9. В съзвездие със Зайцев в четвъртата зона, Довган осигури на Кузбас нокаутирано приемане и решаване на проблеми. Кобзар изпраща Сивожелез във втората зона отново и отново, където не вкара нищо.

Карпухов едва не завлече гостите във взаимната интрига, като серия от мощни сервиси и преместване на резултата с 20:11 на 20:15. Ace Krsmanovich, 21:17 и захранването му в мрежата, Костиленко отмъщава с атака за, че е бил измъчван на рецепция - 23:17. Жителите на Сургут отново имат проблеми с боравенето с фуражи, неуспешен пас от Рукавишников - 23:20. Но Роман Пакшин не успя да проследи отскока от блока в собствената си глава, и решителната точка беше получена от същия Костиленко с отличен удар по отредената топка през тройна блокада, 25:20.

Антон Карпухов стана фронтмен на кемеровци в четвъртия сет. В началото той реализира две атаки и издаде два аса, 8:4. Тогава партньорите се присъединиха към усилията му в службата, и приемът на Газпром-Югра напълно се срина. Качеството на преминаване е спаднало, нападателите едва се справяха с хвърлянето на топката над мрежата, получаване на смислени и резки плейофи. изобщо, към средата на сета предимството на гостите се удвои, 16:8. Собствениците успяха да организират нещо подобно на преследването вече в безнадеждния край, на ниво 14:24. Шахбанмирзаев вкара в линията, блесна ас, даде възможност да превъзхожда Черейски и сам да сложи присвоената топка на поляната във финалната игра, 18:24. Как да разбера, до какво би довела смелостта му, но атаката на Зайцев, повдигната в защита, летя право в ръцете на Щербаков, който спокойно вкара предизвикателна топка, 18:25.

Старши треньор на ВК Кузбас Алексей Вербов: По принцип,, това е нормална ситуация, когато шофирате 2:0 известно психологическо предимство се печели от губещия отбор. Това е реалността на играта, не е неуредена. Днес Сургут изигра целия мач с високо качество, в третия сет ни притиснаха със сервис, направихме някои от грешките си, загубена увереност, и противника, обратно, хвана смелост. Браво момчета в четвъртата игра, играна надеждно, не направи нищо глупаво, качеството на играта беше добро. Сега в Суперлигата няма слаби противници, няма нужда да гледате стълбовете на масата. Освен това ни предстои трудно заминаване, трябва да се настроим към него, отработете вашите моменти. Благодарение на Сургут, което ни даде прилично ниво на съпротива, Това е, Какво ти е необходимо.

Петър KRSMANOVI?A, централно блокиране ВК "Кузбас": Винаги е удоволствие да се върна в Сургут. Вашите момчета са талантливи, но ние вървим втори, и днес бяхме фаворити. След 2:0 никога лесно, въпреки че сме такива, сигурно, мисъл. добре, че се събрахме и спечелихме, взе три точки.

Антон Малишев, старши треньор на ЕО "Газпром-Ugra": Загубихме от виден противник на рецепцията, плюс малко не беше достатъчно, да играе по-добри топки в края на първите сетове. Две седмици подготовка, демонтира противника, се справи със същия Зайцев. Четвъртият набор е психологията, един и същ, като третия. И накрая, изглежда, че сме опипали състава си и сега виждаме и разбираме, какви са следващите ни стъпки.