2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Оптимистично поражение

Във втората игра в Красноярск Газпром-Югра изглеждаше много по-забавно, отколкото в дебютния мач с Локомотив. В първия сет сургутяните не отстъпваха много на Йенисей – с изключение на това, че хората от Красноярск успяха да запазят приема по-ясно и, съответно, изглежда малко по-добре обидно. Екипът на Газпром измина целия сет след съперника и можеше да използва огромния брой грешки, допуснати от играчите от Красноярск в своя полза. (8!), ако те самите не бяха допуснали грешка почти толкова - седем пъти.

Накрая, правилно, парадът на взаимен брак се случи, когато топката беше изритана, точката, в която Артем Довган се свърза, 23:25. Що се отнася до играта, бих искал да отбележа Родион Мискевич, повече от уверен в атаката, опипване, накрая, антре, блясък, топка и ръка на Евгений Рукавишников. Също така Иван Никишин и Кирил Фиалковски изглеждаха по-събрани.

Във втория набор картината беше подобна до средата на комплекта, докато жителите на Сургут се провалиха върху мощните емисии на Тодор Скримов - от работниците 11:12 отидох до 11:15. В този момент Антон Малишев започна пренареждане: освободен за първи път Александър Слободянюк вместо Иван Никишин, и след това направи двойна смяна на Евгений Рукавишников и Родион Мискевич с Павел Ахаминов и Раджаб Шахбанмирзаев. Докато Ахаминов търсеше нападателите си, играта излезе извън контрол на Сургутян, 12:20. В крайна сметка нашите си починаха и намалиха сегмента до равенство, 5:5, но спечелената земя беше повече от достатъчна за победа на Йенисей, 17:25.

В третата игра Рукавишников се завърна на сайта, докато Слободянюк също остана, и Шахбанмирзаев. Ще отбележа, че от началото на мача вместо Денис Черейски в центъра играе Йегор Якутин. Така, на 2/3 формално резервен състав, Газпром-Югра доста успешно се справи с основата на Енисей, изигра целия мач без замени (с изключение на тактическите изходи на Данила Гаврилов за обслужване). Острият левичар Шахбанмирзаев влезе в играта много уверено, Слободянюк също не беше загубен. Въпреки играта на Кирил Клец, уверено приковаващи очила, Сургут поведе, и след два блока подред, Скримов дори трябваше да се опита да избяга - 10:7. обаче, Скримов веднага е реабилитиран, два аса, изравняващи резултата, 10:10. Шахбанмирзаев отговаря с отличен сервис, Слободянюк е добър в плейофите - 14:11.

Хората в Сургут приключиха с удобно предимство, 20:15, но по-опитният Красноярск започна да тича на финалната линия. Скримов и Ерещенко издават аса, покрит два пъти с блок Фиалковски, и нищо не остава от предимството, 23:22. Но съперникът трепна в последния момент, прави грешка два пъти, когато пуска топката в игра, 25:23. Спечелен първи сет за сезона!

В четвъртия мач жителите на Сургут не поведоха дълго - 4:2, след което няколко собствени грешки и уверената атака на Klec белязаха предимството на домакините, 5:8. С резултат 7:11 експериментите продължиха: Ахаминов замени уморения Рукавишников, и скоро Павел Тебехенхин се появи на сайта вместо Довган. В крайна сметка жителите на Сургут предприеха леко закъснял изблик, затваряне на разстоянието от 17:22 за 22:24 и изиграване на няколко емоционално заредени продължителни митинга с красива увертюра. Ace Shahbanmirzaeva, блок Скримову, преиграване, което можеше да намали разликата до една точка - но Раджаб едвам пусна топката в корта, 22:25.

Уверената игра на новобранците на Газпром-Югра беше откровение за мен, особено Слободянюк и Шахбанмирзаева. Основата е също в процеса на облекчаване на оковите на физическата активност. Появи се общата рисунка на играта, доволни от духа на борбата, активна игра в защита и на блока, променливост в атаката. Все още прекалено много собствен брак, никаква химия не е доведена до автоматизъм със свързващи вещества, няма достатъчно натиск за сервиране и някъде сила в атаката, но това са само неща, които могат постепенно да се събират. Основното е, че отборът играе, напредъкът в сравнение с първия мач е очевиден. Оптимистично поражение - така описах резултата от играта с Енисей.