2024 - 04

Първа победа!

"Газпром-Ugra" (Сургут): Ожиганов - Шахбанмирзаев, Катич – Коротаев, Крсманович - Тарасенко, Обмочаев

"Dinamo-LO" (Серебряни Бор): Тюшкевич – Пирайнен, Бирюков - Ивович, Каюмов - Довган, Шишкин

Съперници в началото, периодично размяна на почивки, стигна до баланса 10:10, след което отборът на Сургут поведе: Кръсманович играе главната роля, Коротаев отбеляза ас, и след блока Раджаб превърна Бирюков в последния мач, 13:10. Тогава диагоналът на Сургут принуди противника да изхвърли топката извън игралното поле с луд мощен сервис, 16:12. Тайм-аутът на Сосновоборец не подобри ситуацията: нов мощен сервис от Раджаб и Ивович праща топката в тъч, и разликата в резултата достига пет точки.

Преследването на гостите започна с видео на атаката на Артем Довган: топката излезе извън границите на въжето, удари ръката на блокиращия, 20:17. Веднага Литвиненко, който излезе да сервира, печели ас, още един сервис през въжето събори приемащите - и чисто изпълнение на финалната игра от Бирюков, 20:19. Динамо-ЛО получи блокада, Катич сбърка в атака и даде път на Красиков, и сметката вече е в полза на гостите, 21:22.

Следният видео преглед работи в полза на Газпром-Югра: снимката ясно улавя тъч на блока от Ивович след атаката на Раджаб в тъч, 22:22. Младият Кирилов излиза на сервис и хладнокръвно пласира топката в линията, 23:22. Нов отличен сервис с непоклатима ръка - и Раджаб забива последната топка. Довган изравни сет точката и Климкин пусна известния майстор с аса Тодор Скримов да сервира. Но Обмочаев го приема много добре, и Раджаб печели сет за своя отбор от втория опит.

В началото на втория мач отборът на Сургут не реализира три (!) несериозност, пропуска асо от Бирюков, но те не позволяват на противника да стигне далеч. Ожиганов блокира капитана на Динамо-ЛО с блокада, 8:8. Още един случай за Бирюков, 10:10. Денис не се справя добре в мрежата, но с презентацията всичко е наред, още едно асо за изпълнение, 13:13. Отборите влизат в края с предимство на гостите с една брейкбол, но сервисът на Ожиганов и атаките на Раджаб накланят баланса 17:19 на 20:19. Коротаев лишава гостите от прием, и Раджаб отново е добър в завършването на играта, 22:20. Пирайнен чука на блока, донесе три сетбола на домакините, 24:21. Двама гости се разиграха на сервиси на Скримов, но Раджаб Шахбанмирзаев отново се показа отлично на флага, 25:23.

За третия сет треньорският щаб на Динамо-ЛО пуска Скримов вместо Ивович и Литвиненко вместо Пирайнен. Гостите поемат рискове при сервиране, което носи определени дивиденти. Вадим Ожиганов облекчи Раджаб в атака - но Катич и Тарасенко не са толкова добри (последният е заменен от Шевляков). Литвиненко наказва два пъти, 7:10. Газпром-Югра е гипсиран в защита, и Раджаб връща паритет (10:10) който държи до марката 16:16. Балансът е нарушен от атаката на Литвиненко в тъч, 18:16. Следваща почивка при марката 22:19 Коротаев получава отстъпка от ръцете на тези, които блокират антената. В крайна сметка гостите поемат максимален риск на сервис и често грешат, и блокът почти донесе комфорт на отбора на Сургут да завърши мача, 23:20 не изглежда слаб 24:20 .

За пореден път гостите имаха Скримов на сервис в края – и отново Обмочаев се справи отлично със силен удар. Но атаката на Катич е неразбираема, и в отговор Литвиненко пробива блока на Милан и следващото самоотвержено хвърляне на Обмочаев не помага, 23:22. Изходът на мача бе решен от две грешки на Динамо-ЛО: първи сервира Скримов, и тогава Довган удари мрежата.

Ярослав Василенко, старши треньор на Динамо-ЛО: Отборът на Сургут изигра мача по-плавно. за съжаление, направихме непредизвикани грешки в края на всеки мач, взе грешни решения и това доведе до 0:3. В края на първия сет те пропуснаха незадължителен ас при резултата 22:22. В средата на втория сет те допуснаха изравняване на резултата. Сургут е емоционален отбор, особено след като играх у дома, с вашите фенове. Хванат, чувствах, че могат да ни победят и се възползваха от тази възможност. Браво Раджаб, ни създаде много проблеми днес. Отборът на Сургут изглеждаше приличен, затова спечелиха днес. Вече една седмица пътуваме из Сибир., долетя тук от Красноярск. Но не искам да се оплаквам от това, са виновни. Доколкото виждам, Този сезон изглежда като много равен шампионат. мисля, че, ще има много такива игри, трябва да се бориш с всички. Така че не мисля, че днес се случи някаква сензация, Сургут имат добър отбор и заслужено спечелиха.

Капитанът на VC Газпром-Югра Милан Катич: Много важна победа, първи в Суперлигата. разбира се, След мача в Уренгой беше много важно да изиграем качествено и концентрирано следващия мач. Играхме така от първа топка. Противникът ни даде много труден живот на приема, но играхме спокойно и умно. Третата страна беше много важна, защото и през този сезон, и в това, когато водим 2:0, тогава губим качеството на играта. Загуба на комплекта, и тогава петата партида вече е наблизо. Винаги е по-добре да завършиш в три сета. Благодаря на феновете! надежда, ще има още повече от тях за следващия мач.

Старши треньор на ВК "Газпром-Югра" Денис Харкушенко: Благодаря много на феновете! Днес залата беше почти пълна и, по принцип, благодарение на тях спечелихме днес. Дадохме всичко от себе си. Подготвяхме се целенасочено, разглоби противника, момчетата запазиха концентрацията си и завършиха инсталацията. Не искам да хваля Раджаб лично, защото целият отбор спечели. Той показа добри числа, да, но момчетата взеха тежкия сервис, минувачът мина добре - всичко е взаимосвързано. Той не беше единственият, който спечели, въпреки че е страхотен, показаха много добра игра днес.