2024 - 03
2024 - 04

Артем Хабибуллин: “Всеки мечтае да бъде в първата шестица”

ВК старши треньор “YUKIOR”- Артем Хабибуллин:

„В първия кръг на Финалната шестица търсихме най-добрата комбинация от играчи, Максим Кирилов игра на различни позиции. Освен това, голям лукс за игри от такова ниво е да има двама играчи на корта 2007 годината на раждане, други отбори на тази възраст дори не са в приложението. Започнахме турнира с Александър Евсеев и Фидан Гусманов, това е страхотно преживяване за тях, за нас - принуден експеримент в решаващ етап.

Липсваше Иван Скворцов. MVP на турнира получи Василий Капранов от "Факел", играе с Ваня в националния отбор - мисля, че Иван е по-висок клас. Можеше да е съвсем различна история.. Но в първия кръг те все пак се бориха, Третият кръг започна в петък с домакинската победа на Урал над Факел 15 загубени игри 10 оставен на сметката 20 точки, с Кузбас 2:1 И тогава има и стимул за YUKIOR - при определени сценарии бихме могли дори да заемем трето място 12:10 с тайбрек, не запази.

Павел Тебенихин се присъедини към нас в Новосибирск, Кирилов се премести на обичайната позиция. Започнахме с Динамо Москва, взе първия сет 30:28, въпреки че бяха по-ниски 16:21, но не успя да развие успех. Кой би си помислил тогава, че победа в този мач може да ни донесе "бронз". След това победиха Нижни 3:2, отстъпващи 1:2, и тогава имаше играта, което запомних, мисля, че, цялата младежка лига. Международен шампион получи "-26", играта приключи след час. Победи "Кузбас" и преди последния кръг запази шансовете си за четвъртото място, но загуби от домакините, в крайна сметка спечели среброто.

Шестото място може да се оцени по различни начини. Много отбори мечтаят да бъдат в първата шестица, но не всеки го получава. Освен това, но имаме други задачи, подготовка на резерва за основния отбор. Но винаги искаме да побеждаваме и ще се опитаме да покажем добър резултат на Международната купа”.