следващата стрела

Всички победи имат значение, този особено

Нефтяник: Ушков - Василиев, Андреев - Кранин, Панов - Никишин, Максименко

Газпром-Yugra: Ожиганов - Алексеев, Пиун - Курбатов, Макаренко – Катич, Нагаец/Кабешов

Сургут спечели много важна победа в Оренбург, което донякъде успокои претенциите на домакините за плейофите, и, следователно, на мястото на Газпром-Югра. Първите два мача до болка наподобяваха сценария от предишния мач между нашия отбор и Енисей. Леко предимство в първия мач (13:11) внезапно загубихме от собствените си действия: Алексеев не успя да преиграе блокада, Ожиганов даде лош пас, за което възмездието дойде под формата на контраатака на Василиев, 13:15. След две успешни атаки на Пиун бяхме на крачка от баланса, но Катич не осъзна повторението (20:22). Междувременно треньорските щабове организираха тактически игри с двойни смени, леко охладнял Ожиганов направи фатален брак в програмата, 21:24.

Във втория сет, че в последния победен мач главният реализатор на отбора Дмитрий Яковлев не се доказа особено, ние се втурнахме напред, и съперникът се запъна и започна да дава точки последователно. Излизането на Раджаб значително допринесе за жизнеността, Ожиганов, като в Сургут, издаде асо (13:4), а завършването на играта беше въпрос на техника. Но такава лесна победа всяваше страх: как ще продължат нещата? Ще се повтори ли напълно сценарият в Сургут от предишното турне??

Не се повтаря, въпреки че имаше момент... След равен старт (6:6) домакините взеха почивката с контраатака на Василиев (6:8), и само ударът на Данилов в тъч ни позволи да играем в следващия състав. След това Раджаб взе думата - точка при отстраняването от втория опит и един блок на същия Данилов. Никишин се завръща на площадката, и Василиев удря в аут, 10:8. Жителите на Сургут започват бавно да изтриват бонуси: Пиун затваря Кранин, 12:9, Раджаб в четвърта зона спира Панов, 17:13. Поемане на контрол над играта, "Газпром-Югра" не допусна провали и да има горещата ръка на Раджаб в арсенала си, подходи към ендшпила с удобно предимство 23:17. Сетбол с удар в блока ни донесе бившият гражданин на Сургут Иван Никишин, играх го сам, и тогава Рахматулин направи ас - топката влетя в тъч, но Катич инстинктивно го грабна по допирателната. Имаше леко напрежение, премахнато от самия сървър, като изпрати следващия снаряд в мрежата.

Стартов импулс на гостите в четвъртия сет (4:1) собствениците успяха да изгасят: Карпенко изравни с предпазливо "скъсяване" на сервиса до втора зона, 5:5. Раджаб атакува извън границите, Макаренко праща топката на същото място след неуспешен пас, и вече сме на червено, 7:9. След аса на Панов - отново кратък сервис под краката на Катич - стана съвсем тревожно, 8:11. Ситуацията беше изравнена с два блока на Карпенко, 11:11. Минахме успешно ключовия сегмент в средата на сета въз основа на усещанията на капитана и опита на Макаренко, който беше успешен три пъти, въпреки най-трудните обстоятелства. И тогава Хайбулов игра с чужда топка, и получихме дистанция от съперника на две брейк топки, 17:14. Макаренко не почива на лаврите си и издаде асо на Никишин, 20:16.

Петролът се усети, че играта отплува, и включва вътрешни резерви. Страхотна отбрана: Посегателствата на Курбатов бяха победени с едно равенство (два пъти), Раджаб и Красикова, но третият изстрел на нашия централен все още отива на сайта, 21:17. С резултат 22:19 Козицин излиза да сервира вместо Василиев за домакините – поне, интересен ход. И се получи! Остър плъзгач доведе до нокаутиращ прием и атака на Раджаб към блока, 22:20. Следващият тираж е валиден и, може би, решаващ: домакините дърпат удара на Красиков, изчакване и смекчаване с блока на Piun, поема инициативата - но Никишин не бие блока, 23:20. Не всички: отново продължително равенство с изобилие от защита, имаме надежден Кабешов, и Макаренко в трудна ситуация чрез докосване на блока носи мач топката, 24:20. Газпром-Югра има всички шансове да завърши мача, но Piun, поради ситуацията, фолдва във финалната игра - с грешка. След това преминете към грешния Раджаб, диагонални спирачки, но все пак намира възможност да обиколи блока по линията, 25:21.