следващата стрела

Неприемен ден

"Газпром-Ugra": Ожиганов - Алексеев, Пиун - Курбатов, Макаренко – Катич, Кабешов/Нагаец

"Belogorye": Порошин – Ал Хачдади, Червяков-Заболотников, Тетюхин - Галимов, Кротков

Мачът започна с нокдаун срещу домакините - 1:6. Сургутци не успяха да се справят със сервисите на Тетюхин и Червяков, като запази солиден хендикап за гостите. Газпром-Югра се опита да се върне в играта, активно използва Милан Катич, не само в четвърта зона, но и от шестия, но малко пръскане (7:10) беше бързо изплатен от Ал Хачдади и Заболотников. на ниво 9:15 Алексеев заменен от Раджаб, но поредица от мощни ининги от Ал-Качдади продължи до 9:18 - Surgutians страдаха от липса на усъвършенстване и само блок срещу дръзката атака на Tetyukhin спря мъчението. До края на сета разликата в резултата се запази: Жителите на Белгород просто продължиха да ядат, спиране на всички посегателства за намаляване на разстоянието.

Вторият сет бе равен, в който Белгород копаеше пробив с аса. Първи отличи Порошин (4:5), след това Тетюхин, бижутер изстрелва топката в празно пространство (5:7). Надраскване на още една почивка, гостите се ускориха на сервис на Галимов. Първо, Руслан предостави на Заболотников една предизвикателна топка, и след това изстреля два аса със сила и къси сервиси (9:15). Тази битка приключи. При едно от равенствата Раджаб първо загуби скорост с пас на Ожиганов, а след това при по-удобно подаване удари извън границите и бе заменен от Дмитрий Красиков (11:19). Въвеждане на сетболове с преднина от десет топки (14:24) Белгород позволи на домакините да повторят резултата от първия сет по грешка.

Третата игра е почти същата.: опитите на домакините да задържат играта бяха прекъснати от по-организираните действия на гостите. Незаменимо условие за "изстискване" на точки за пробив от Belogorye беше прием с нокаут от гостите, което рядко успяваше. Изглежда предлагането периодично е било доста плътно, но Кротков и Тетюхин се справиха добре. истина, Пиун и Ожиганов успяха да накарат Порошин да избяга, което доведе до пробив 5:10 на 9:11. Но след това картината познато се обърна с главата надолу - собствениците страдат, без да довършат, гостите събират шепи паузи. Накрая отново проблесна нещо познато: собствениците започват да събират "опашки" вече в безнадеждна ситуация. Този път Красиков дава плътно, но Катич, при втория си сервис, не успява да се справи с блока при спешно повторение.

Да, светло петно ​​за домакините, ще отбележа спасяването на Кабешов, който ритна топката обратно в игра, преминаващ над линията на мрежата. истина, това равенство в крайна сметка хората от Сургут загубиха. Порошин в друг сет отговори с пас от страната на Сургут - и отборът на Белгород вкара този гол. Това е разликата: "Белогорье" натисна своето. Е,, разбира се, "Газпром-Югра" обобщи приема - без този елемент няма какво да се каже за равностойна игра с "Белогорье".

връщането им в играта и превръщането им в точки:

Старши треньор на ВК "Белогорье" Сергей Брусенцев: Вече се включихме в играта след новогодишните празници, имаше добър мач с Нови Уренгой, така ни беше по-лесно. Сургут, Доколкото разбирам, пропусна предишния мач. Още не съм видял статистиката, но визуално бяхме по-силни в атака и сервис.

Играчът на VC Belogorye Павел Тетюхин: В Сургут игрите винаги са битки. Днес не беше важното, че показахме нещо невероятно, просто след първия мач играта падна за домакините. Получихме много неща в началото, имаше добра смелост и в следващите мачове играхме на тази смелост, изигра твоята игра. Чрез монтаж, ясно, не измисли нищо ново. И отборът на Сургут се разпадна някъде по време на срещата. мисля, че, това е еднократна промоция, обикновено е трудно да се играе с тях. Гоша Заболотников е звяр, чудовище. мисля, че, той ще покаже отново този сезон, където раците спят зимен сън.

Александър Горбатков, старши треньор на ВК "Газпром-Югра".: Знаете, има много фактори, които, че отборът не играе. Настройвахме се, домакинство - домакините винаги трябва да налагат битка. Белогорье е неудобен противник за нас, играем втори или трети мач с тях през сезона - постоянно нещо не се получава, Знам, по каква причина. Още един момент: играчите изчисляват предварително, ще преминем ли този противник или не. Продължаваме да говорим, това, от което се нуждаете, за да се настроите към всеки противник и да играете за победа, но все още не можем да стигнем до там. Моето мнение - днес загубихме преди мача.