2024 - 04

Две различни части от един и същи мач

"Газпром-Ugra": Ожиганов - Шахбанмирзаев, Пиун - Йонов, Катич - Ботин, Нагаец/Власков

"Зенит-Казан": Кристенсон - Михайлов, Волков - Щербинин, Деру - Сурмачевски, Голубев

Този път Алексей Вербов реши да даде почивка на Дмитрий Волков., и Surgutians имат цял ​​клип от играчи и дори треньори, оставени извън играта по медицински причини. Раджаб Шахбанмирзаев замени Никита Алексеев по диагонала, Капитанът Дмитрий Макаренко беше заменен от Антон Ботин, и отсъствието на либерото Владислав Дяков позволи на Егор Власков да направи своя дебют в Суперлигата 2004 годината на раждане.

Двубоят започна със своеобразна игра на разигравания - домакините не използваха положенията преди мача, гостите направиха много грешки, но все пак имаше леко предимство. Който бе разтрогнат благодарение на две грешки на Михайлов в атака, 14:14. Веднага след това Курбатов заменя Йонова до края на мача, и ас Ботин извежда Газпром-Угра напред, 16:15. В ожесточена борба домакините успяха да придвижат още една крачка преднината, 20:18, но гостите върнаха мача на равновесие (22:22), за да натисне противника накрая.

Във втората партия Раджаб отговаря на асото на Сурмачевски с ас (4:3), но Михайлов се намери, и Кристенсън намери Михайлов, 5:8 след две атаки на олимпийския шампион. Собствениците реагират веднага: Ботин поправя грешка при приемане, Деру блокиран от блок, и Пиун прави удара, 8:8. Освен това - по-: отново активен в атака и сервира на Ботин, Курбатов затваря Волков и на сервисите на централния Сургут резултатът нараства до 17:12 – отреденият прием дава шансове на домакините, които изпълняват този път.

"Зенит" не се кара да чака с отговор: два пъти точен Деру, Katic не успява да победи организиран блок при отпаднало задържане (17:15). обикновено, Жителите на Сургут се оказаха "клиент" на рецепцията в лицето на Андрей Сурмачевски, Казан отговори с градушка от ининги на Ботин, и довършителят не винаги се справяше с тази работа. В крайна сметка Казан започна да се търкаля, плътно покриване на Катич и Раджаб с блок и дори героичните усилия на Нагаец в застраховката не дадоха резултат (22:21). Изглеждаше, какво още малко, и Зенит ще изпревари Газпром-Югра, но това малко не е достатъчно: Кристенсен е аут, и Раджаб отскочи от блока два пъти, задържане на яденето и изравняване на резултата на партиди.

Третият сет започна с грешка на Раджаб, хвърляне на топката покрай ръцете на блокиращите в тъч, и продължи с хит парада на брака от Сургут. Казанци изтласкаха фината настройка на Газпром-Угра от мрежата с плътен терен, и при високи топки и организиран блок Раджаб, Катич и Ботин систематично не можеха да доведат въпроса до резултат. на ниво 1:6 вместо Шахбанмирзаев в игра влезе сетерът Максим Кирилов. Трябва да се отбележи, че 19-годишният играч обича и знае как да атакува, действащ в международната лига като последовател. Той се справи с няколко атаки, а след това два пъти не намери линията и се озова в мощен блок на съперника. При подобна игра домакините отбелязаха моменти, отписване на целия брак в баланса на Зенит. Сетът завърши с два аса на Сурмачевски и атака на Михайлов от блок.

В четвъртия гейм тенденциите от предишния сет продължиха, с тази разлика, че собствениците от време на време светнаха нещо, а Кирилов този път излезе на позицията играч вместо Ботин. Домакините си спечелиха последното подобие на борба с две грешки на Сурмачевски - при приема и авантюристична атака от второто докосване (7:9), но Андрей повече от компенсира това с луд сервис и последваща чиста игра на мрежата. Surgutians все още не можеха да се справят с рецепцията и, в резултат, с атака на високи топки, и гостите хладнокръвно доведоха мача до победа.

връщането им в играта и превръщането им в точки:

Главен треньор на ВК Зенит-Казан Алексей Вербов: „В първите два сета имаше нервност, обсъждахме го в почивките и между игрите. В един момент успяхме да се върнем в играта и да мислим за волейбол. важно, които те възстановиха навреме. Качеството на нашата игра в началото остави много да се желае, Сургут браво, първите два мача запазиха много добро ниво, направи малка грешка, в един момент късметът беше на тяхна страна. Също така съм виждал, че сме малко тежки, защото, че се готвим за Финалната четворка на Купата на Русия. Всички мои играчи могат да играят по-добре, как изиграхме първите два мача. В същото време се радвам, че играчите се отплатиха изцяло на доверието ми и третият и четвъртият сет изиграха добре, доминиран, и благодарение на второто полувреме достигнахме някои от добрите си показатели. Не се интересувам много от резултата. Можем да играем добре и да загубим 0:2, това също се случва. Но играхме лошо, това беше проблема. В същото време Сургут не можеше да направи нищо и това щеше да ни бъде достатъчно, но много добре, които са изправени пред трудности. Успяхме да „излекуваме“ играта тук и сега, не в Нови Уренгой".

Капитанът на ВК "Зенит-Казан" Александър Волков: "Не е лесно, имаме Илюха (Иля Федоров – изд.) "нагоре" по време на загрявката, имаше засечка с формата, но слава богу всичко свърши. Във втория мач нашата грешка беше това, че започнахме да съдим, вместо да играе волейбол. Тези моменти ни попречиха, да свърша 3:0. С отсъствието на Алексеев и Макаренко от собствениците им стана по-лесно, защото няма напрежение върху отбора, но ни е по-трудно. Те разбират всичко, и трябваше да си изгризаме очилата".

Свързване на ВК "Газпром-Югра" Вадим Ожиганов: „В първите два мача Зенит опипа терена си, вашата игра, като по този начин ни дава възможност да играем. Някъде успяхме да наложим своето, направи ги грешни, не се отказа. Третата и четвъртата част показаха, че са намерили фуража си, започна да ни бие повече, ние почти винаги атакувахме на троен блок. Ние сме, разбира се, недоволен от резултата. Излизане срещу Динамо, "Локомотив", "Зенит", ние се борим, Опитваме се да играем за победа във всяка ситуация.”.