2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Артем Хабибуллин: „По график съм“

Завърши третият кръг от шампионата на Русия в МВЛ, YUKIOR проведе игри в родния си Ханти-Мансийск, с четири победи в шест мача. Поискахме да говорим за минали битки, турнирни перспективи и настроение в отбора на старши треньора на ЮКИОР Артем Хабибулин.

„Първоначално искахме да спечелим всичките шест мача., направете удар в стила на Борзаковски - време е да изпреварите конкурентите. Започна добре, победи Петър в първия ден 3:2. Това е много добър отбор с добра селекция от играчи. Въпреки класирането им, разбрах, че игрите няма да са лесни. Те са, между другото, единственият, който досега е победил Динамо-Олимп Москва, и, губещ 0:2. Осъзнавайки всичко, направихме някои промени в състава. Имахме проблем с втория последовател, имаме човек 2007 година, Фидана Гусамова. Той никога преди не е бил на нашата площадка., но помогна много в първия мач.

00000000000

Тогава имаше игра със "Самотлор". Първоначално те искаха да се подмладят, но нещата не вървяха добре в първите два рунда, и в третия кръг вартовчани върнаха по-опитните си играчи. Напълно различен отбор. Но първия път успяха да ги победят доста лесно., 3:1. В този гейм сервираше Максим Кирилов 10 асове, че, определено изключителен резултат, но щеше да е по-добре за мен, ако сервира три аса във всяка игра, не така, какво има в едно 10, а в други - нищо.

00000000000

Трета игра с факлата, поведе в първия сет 15:11, но същият Кирилов започна брак в основния си работен елемент, трансфер, и ние отлетяхме 23:25. В третата част, изглеждаше, които успяха да се върнат в играта, но в крайна сметка се предаде. Аз също отбелязвам, че нашият лидер Ваня Скворцов играе на морално-волевото, той е с лека травма. Когато лидерът има някакви здравословни проблеми, всички останали също не са много удобни. Ваня е страхотен човек, благодарни сме му за търпението.

00000000000

Във втория мач с Петър играхме по-уверено, Спечелени 3:1, но вече разбрах, че с "Факела" не ни достига силата в атака, защото Ваня не можеше да атакува с пълна сила. След това прехвърлихме Кирилов в мача с Нижневартовск на позиция външен играч, но с око на "Факела". Нови Уренгой бяха на първо място, бият всички - иди при тях с момчетата 2007 тежки години. Тактически решихме да посветим мача с Нижневартовск на подготовката за мача с Уренгой. Изглеждаше, всичко мина много добре, той казва 2:0, в третата вноска 15:12, в четвъртата - 18:13, и дори в петата бяха напред 12:10, но все пак успя да се предаде. глупаво поражение, също не е много подходящо от турнирна гледна точка. Но останах доволен от реакцията на екипа. В мача с Факел в първия мач те все още преживяваха това поражение, а след това се събраха и успяха доста уверено да победят лидера.

00000000000

по този начин, спечели четири от шест игри, имаме седмо място и една победа не ни стига за шесто място. Нека просто кажем - все още вървим по график, предстои домашно турне в Сургут. Говорейки за играчи, тогава през последните три кръга двадесет души вече са посетили сайта, няма такава ротация никъде другаде в MVL. Имаме двама играчи на терена 2007 години - това също го няма никъде. Основното е, че има хора с перспектива, който може да играе в Суперлигата. Но искам да видя повече желание, по-умни действия на корта, Всичко в нашите ръце! Следващото турне след месец, сега да се лекуваме, приготви се, да победиш себе си, не надежда, че някой ще се спъне".