2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Газпром-Югра спечели мача предсрочно

Газпром-Югра спечели плейаут турнира предсрочно, победи с резултат домакините в Красноярск 3:1. Началото зависи от домакините - в първия сет отборът на Сургут спря в традиционно неудобна за себе си подредба с освобождаването на сетера от първата зона. разход 9:10 се превърна в 9:14 - "Енисей" последователно хвана блока на Макаренко, Шахбанмирзаева и Довганя. След това сургутите се опитаха да изравнят разликата, успяха да се доближат няколко пъти: 16:17 по Исус Шахбанмирзаева, 18:19 след атаката му, но... Ключовият епизод се случи в момента 19:21 - имахме свободна топка, но отстъпката на Довган беше вдигната от Янутов, и Клец отскочи от блока. В резултат на това отборът на Красноярск "стигна" до края на мача, в очакване на подаването на Дмитрий Красиков, който влезе като смяна, 21:25.

Вторият сет може спокойно да бъде кръстен на Раджаб - реализира диагоналният отбор на Сургут 13 атаки, направи грешка само два пъти. В един епизод Шахбанмирзаев атакува четири пъти подред! Такова натоварване не е от добър живот, тъй като нямаше нужда да се чака специална подкрепа от четвърта зона (Костиленко не можа да преиграе блока по никакъв начин), но Рукавишников не посмя да свърже първото темпо. От друга страна, ако диагоналът играе - защо да не го използваш?

Дмитрий Макаренко помогна с асо - 10:9. Енисей си върна нестабилна преднина, като блокира Костиленко и изчака очевиден пас към Раджаб, 12:13. Активизира се Кирил Клец, В ролите, завършване на продължително преиграване и издаване на асо, 13:16. Раджаб отговаря с две точни атаки, а блок Сургут затваря Гаврилов в четвърта зона, 16:16. В същото рали с четири удара Шахбанмирзаева Валеев удря, но прегледът, направен от противника, фиксира липсата на милиметрова разлика между краката на Раджаб и триметровата линия, 19:19 вместо 20:18. Макаренко идва на помощ в трудна ситуация, като се оттегли от втората зона в проблемна подредба, 22:20. Е, краят е притиснат от Раджаб - две от атаките му носят три сетбола, 24:21, Гаврилов не поставя решаващата топка в ред, 25:21.

В третия сет вместо Осипов домакините оставиха Коваликов да подава, Валеев тегли асо (7:9), и Раджаб не бие блока на отредената топка (9:12). Рукавишников измества фокуса към центъра на решетката на Якутин във времето, и отличните подавания на Раджаб ви позволяват да изпреварите "Енисей", 12:12. Вместо Костиленко, Красиков излиза на първа линия и помага на блока и в атака (18:18), Макаренко се справя добре с получаването на най-мощния сервис на Клец, Раджаб се включва отново, а Красиков нокаутира ас в Янутов (!) 21:20. Балансът е на ниво 23:23, Раджаб внася първия сетбол с удар от блока и го превръща сам в края на продължително валидно надиграване с двуостърна борба, 25:23.

Поражението в третия сет осакати емоционално домакините. Вместо Клец в диагонала влезе Фецов, Коваликов се появи отново, и жителите на Сургут започнаха да поемат четвъртата партида, два пъти блокира високоскоростните атаки на Фецов, 12:9. Якутин нокаутира ас в ставата между Янутов и Гаврилов, 14:10. Рукавишников също скоро изпраща сервис точно там., 16:11. Блокирането към Валеев от Довган фиксира максималното предимство на Газпром-Югра (18:12), и тайм-аутът на Юрий Филипов връща Енисей към живот. Осъзнавайки, че шансовете за победа най-накрая изчезват, домакините започнаха да действат освободено и решително, и подсъзнателните намерения на Газпром-Югра да стигне до финала с минимални ресурси не проработиха: Красиков в блока (20:16) на ниска топка, Макаренко на същото място след некачествен прием (21:18).

Раджаб не подрежда топката, 22:20. Рукавишников довършва подаване след атака на Довган (топката е изритана от Максим Куликов) - 23:20 и, изглежда, че са продължили. Но Куликов довършва топката при втория опит при стрелбата, и Раджаб е блокиран при продължително равенство, 23:22 и вечерта престава да е вяла. Нашият диагонал в четвъртата зона, а на терена - Кирил Клец с мощния си пистолет. облага, тя изстрелва, и след това атаката на Шахбанмирзаев в контакт чрез видео преглед намира докосването на пръста на Куликов, 25:22.

Не е лесно, следователно по-ценен, победа, което предсрочно носи на Газпром-Югра 11-то място в класирането. Това не е позицията, които сургути биха искали да вземат, но при обстоятелствата - най-добрият възможен вариант и дори малък, но крачка напред от предишния сезон. Пропуснахме много неща в плана на играта, но не можете да откажете на момчетата отдадеността и желанието за победа. Сезонът завършва оптимистично - утре решаващият мач с Нефтяник от Оренбург и дългоочакваната ваканция за играчите и време за размисъл и решения за ръководството на клуба.