2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Победи Урал за четвърти път този сезон

В първия мач от последния кръг на плейаута в Красноярск Газпром-Югра отново победи Уфа Урал с резултат от 3:1. Максим Шемятихин се появи в стартовия състав на противника вместо Евгений Рибаков в диагонала и веднага кацна в единичния блок на Кирил Костиленко, 4:1. Още един блок до Максим - 6:2. Йегор Якутин бушува на решетката, затворен и Демаков, и Гуцалюка (11:6), и смекчаване на други атаки на уфимците. При подаванията на Артем Довган Сургут напредна в 14:6 и Раджаб Шахбанмирзаев имаше страхотна възможност да стигне още по-далеч, но в плейофа той не нарежда топката на един блок.

Всичко е наред - извлеченото предимство ви позволява лесно да влезете в края, 20:11. В традиционно труден състав, с освобождаването на сетера от първата зона, отборът на Сургут спря, Дмитрий Макаренко не успя да действа два пъти, и Никола Маречал беше ефективен в отговор, 20:15. Таймаут помогна - Раджаб отбеляза от четвъртата зона и оставащият хендикап беше достатъчен, за да спечели сета, 25:20 след подаване на Феоктистов в мрежата.

Вторият сет "Урал" започна с Рибаков и Багрей, които влязоха като смяна в първия гейм - грешките им при сервиса и аса на Рукавишников, скъсяване на подаването през кабела, показват леко предимство на Газпром-Югра, 6:5. Освен това - по-: блок до Рибаков от Раджаб, Атаката на Макаренко върху аварийната топка, 8:5 и тайм-аут на противника, в който старши треньорът на Урал Юрий Лисицки приканва играчите си да изпратят "злото от другата страна". Marechal в фирмен стил печели обратно от ръцете, но точно там Макаренко не позволява на Раджаб да виси в четвъртата зона, и блока до Феоктистов (10:6) принуждава Лисицки да освободи отново Роман Жос.

Ефективен застой в атаката (60% в атака в края на мача) преди и след това marechal, 16:11 и безоблачно небе? Независимо как - "Урал" започва да отхапва едно прекъсване и бързо да намалява разстоянието. Продължителните равенства все повече приключват в полза на Уфа, Рибаков в края на един от тях, когато Макаренко и Шахбанмирзаев не успяха да се изпълнят на трудни топки, намалява разстоянието до минимум (21:20), и скоро Marechal ace поставя играта в режим суинг, 22:22. Редуват се снимки, съперниците стигат до първия сетбол на Сургут (24:23), но комплектът може да бъде завършен само при четвъртия опит. Вместо Макаренко, Никита Алексеев излиза да укрепи блока и след смекчаване на атаката на Гуцалюк има шанс да намери пролука в блока - 28:26.

В третия сет нашите намалиха натиска на терена, и уфимците, които получиха заряд на доверие, започнаха да получават много. Шишкин работи отлично на приема и в защита, Рибаков бяха ефективни в мрежата, Феоктистов и Маречал. Засегнахме се за качеството на приемане, и ефективна атака е изградена главно чрез Раджаб, и играчите загубиха топките си по формулата "свалена рецепция - висока топка - удар в блока". Атака на блока Костиленко (9:12) частично компенсира аса на Довган (11:12), и тогава има Маречал, след още един мощен сервис на Артем, удря аварийната топка в кабела, 12:12.

Лисицки нарича своите бойци „не се страхуват да спечелят“ в таймаут и те започват да водят играта чрез добър терен и продължителни равенства. Два пъти точен Маречал, 16:18. Отлична игра на Кабешов и Шишкин, последната дума за Рибаков, 17:20. След като изпрати Gutsalyuk в мрежата (19:21) шансовете все още бяха там, но Феоктистов уверено се оттегли, и след това приложи повторението след това, как Шишкин повдигна атаката на Костиленко 19:23. Отново несигурен прием, Раджаб се опитва да изневери - неуспешно, Рибаков връща топката с удар към пръстите, 19:24. Алексеев се появява отново, но комплектът изплува, въпреки коварните планери на Костиленко, Никита реализира една допълнителна игра, и оставя втория да бъде изяден от блока, 21:25.

Ние сме четвъртата страна, това, което се нарича, издържал. "Урал" водеше до средата на сета 1-2 точки, Пиун, който излезе вместо Демаков, изпи много кръв. Атаката на Рибаков в контакт възстановява статуквото, 16:16, Феоктистов смазва приема и атака, Раджаб отговаря - 17:16. Краят минава под знака на Раджаб - неговото асо ни дава малко въздух в края на играта, 20:18. Игра на топка в неговото изпълнение след извадената атака на Рибаков - 23:20. Marechal блок носи мач топки, 24:21, французинът печели от блока, но Раджаб е неуморим, 25:22.

След тази победа шансовете на Енисей да ни изпревари в борбата за 11-то място са сведени до минимум.: Красноярск трябва да спечели и трите мача, при условие, че ще загубим останалите две битки. Всичко може да се реши днес, ако домакините загубят от Нефтяник от Оренбург.