2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Спечелени реално, погледна към бъдещето

Когато има толкова много загуби, това биха били страсти - да в плейофите! команди, борейки се за оцеляване, показано в Сургут, какво е да се бориш до последно. Относно първата среща, при което Нефтяник загуби дори теоретичните шансове да напусне последното място, може да се прочете тук, но и втората двойка команди, влезе в Premier Arena, беше не по-малко интересно..

Газпром-Югра и Урал имат дълга история на конфронтация и никакви турнирни оформления не могат да понижат нивото на страстите в поляната. Срещата започна с по-уверена игра на домакините - на аса Феоктистов (14:11) Якутин отговори с удара си точно (17:13), и като цяло сургутите контролираха хода на срещата. Рукавишников предложи супер бърза игра с Алексеев, и Никита вървеше в крак, извличане на бонуси от счупен блок, в Урал Рибаков и Феоктистов бяха предвидимо ефективни. В крайна сметка Алексеев все още нямаше време за още един нежен трансфер, и Феоктистов отскочи от блока (22:20) - това беше максималният и опасен подход на гостите. Но след това Рибаков изпрати топката извън границите в плейофа, възстановяване на удобно предимство за домакините, която достигнаха до целта 25:22 - точката е поставена от същия Алексеев.

Във втория сет противниците смениха не само страните на корта, но и по инициатива - сега солистът беше "Урал". Освободеният в първия сет вместо Zhos Bagrey подобри точността на атаките, гостите вдигнаха няколко тежки топки в защита - и там блокът проработи, обхваща Алексеев и Макаренко (6:12). Когато е безнадеждно 10:17 Рафаел Хабибулин първи пуска блокера на младежкия отбор Павел Тебенихин, а след това и водач на младежкия отбор, 17-лято Иван Скворцов. Рукавишников се опира на млад играч, а Скворцов отбелязва четири от пет, и отборът се издига в резултата до доста приличен 21:25.

Проверка на бъдещето, в третата част, Khabibullin връща настоящето обратно в съда - и следва истинска битка. Два поредни блока на Маречал показват превъзходството на домакините, 7:4. Марешал отказва да удари за сила и започва умело да бие блока, 8:7. Възстановява нивото на полезна агресия на Алексеев, Якутин блокира Демаков, 14:12, Кабешов демонстрира чудеса в защита, 15:12. Гостите печелят две почивка, ас на Рибакова отговаря Макаренко, Алексеев завършва играта от трети опит - 21:18. Но отново даваме два брейка подред - Алексеев в блока, Якутин удря, 21:21.

Започва епичният замах. Първи до сетбола стигат сургути, но Рибаков печели обратно. обикновено, Евгени беше безупречен в крайна сметка - с изключение на това, че пропусна още един ас на Макаренко (27:26). И развръзката идва само в момента 31:31 - "Урал" вдига атаката на капитана на Сургут в защита, но Марешал удря. И тогава, в края на продължителен валиден митинг, Алексеев влиза в смъртоносна позиция, 33:31.

В четвъртия сет по-голямата част от дистанцията беше една крачка пред гостите. След, как Демаков хвана тръбата в изпълнение на Макаренко (9:11), Лукяненко излезе за пас и рязко засили играта в центъра на решетката. Първоначално това не донесе дивиденти - Кабешов реши да не взема отскок от блока, и топката коварно попадна в една линия, друга грешка вече 12:15. Но Довган вкарва два пъти, и Артем също участва в груповия блок към Рибаков, 15:16. Накрая пробива Якутин - атаки и блок към Демаков, 18:18. на ниво 20:20 Друг гост от бъдещето излиза да сервира, Максим Кирилов, и нокаутира асо. Още един мощен сервис и Рибаков на отредената топка удари в аут, 22:20. След получаване на необходимия минимален клиренс, "Газпром-Югра" с усилията на Алексеев стига до мач-топката, 24:22, дава храна на Феоктистов, но реализира своя шанс на рецепцията чрез Костиленко, 25:23.

връщането им в играта и превръщането им в точки

Юрий Лисицки, старши треньор на ВК Урал Уфа: Нямахме достатъчно, за да спечелим края, волейболът започва след двадесет. Това е и емоционален спорт – липсваха ни и емоции. Един момент може да погребе и двете, така че дайте сила.

Антон Малишев, старши треньор в Газпром-Югра: Играта не беше съвсем същата., как я видяхме, беше даден трудно - края на сезона, моралът на играчите е съвсем различен. Благодарен съм на отбора, какво направиха, издържа на напрежението и победи.

Посредник VC "Газпром-Югра" Евгений Рукавишников: Играем у дома, задачата за този кръг е да спечелим. Мачът се оказа доста труден., нервен, постоянна люлка. Сервирането и приемането изиграха важна роля в четвъртия гейм: добре приет, съперникът беше изтласкан малко от мрежата със сервис, там вече блокът се появи със защита.