2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Първа домакинска победа

"Star of Yugra" стартира добре първия сет. Ace Tebenikhin, Атаката на Страдомски и таблото – 5:3, ние сме напред. Но петербуржците се издърпаха и още в откриването на играта поведоха. Зенит-2 е добър в блока, подредени с отстъпката на Кирилов, след това ас при броене 5:7 и първият тайм-аут за сургутяните. В средата на играта Зенит вкарва красива топка при сервиране – 12:15 и за втори тайм-аут треньорският щаб на Звезда Югра е принуден да вземе. Нашите сравняват резултата с аса на Павел Страдомски и атаката на Макс Кирилов, проверка 17:17, но отново бракът е в нашата атака, а петроградският блок е непробиваем и вече изоставаме с три точки. С тази разлика в резултата стигаме до края на сета. – 22:25. 0-1 в полза на Зенит-2.

Втори комплект – и отново равна игра. Поредица от грешки в сервиса както при нас, така и в Зенит и в началото на играта. – 5:5. Но след това Зенит-2 продължи да се подава в мрежата, брак на втора предавка, и Звезда има блок, ас Страдомски, което предизвика недоволство от съдийството на нашите колеги, Блокът на Сургутян отново и спечелихме пет точки за брейк -10:5 . В средата на сета Зенит-2 се опита да навакса. Асо Петроград и надежден блок 8 Номерата на Кирил Йонов запълниха празнината - 17:15. Но това е всичко - "Звезда" отново печели 4 точки на обслужването му. В резултат на това победата на Сургутяните – 25:20 и резултатът за комплектите е равен 1-1.

Трети сет – поставен под името "Кирилов". Красивата презентация на Кирилов – 15:9, ас Кириллова – 16:9, ас Кириллова – 24:17, ас Кириллова – 25:17. не, целият отбор игра и игра добре.

Добра атака от първото темпо на сургутяните при броене 6:3, след това отново четири топки на сервиса му и резултата – 13:8. До последния етап от играта нашите само увеличаваха разликата в резултатите – 25-17. И ние сме напред в комплектите - 2-1.

В четвъртия мач предимството на Звезда беше във всичко. Нашите направиха по -малко грешки, Капитан Павел Страдомски традиционно беше надежден. Зенит-2 се опитва да изравни резултата, поема рискове и отново допуска грешки при сервис. И имаме първото темпо, отстъпка отново и убийственият ас на Кирилов – 9:6 в началото на играта. При броене 12:7 Треньорът на Зенит-2 Татяна Образцова взема втори тайм-аут, но в средата на сета отново Св.. На "Звезда" – кратък сервис на Павел Вохмянин, после нашите поставиха ограда на блока и на таблото вече – 20:9. При такава разлика в резултата нашият треньор дава възможност да играе Римал Ганиев, трябва да изпробвате в играта целия деклариран състав на младежкия отбор.

В края на сета Павел Тебенебихин атакува с първото темпо -23:15,отново ас Кириллова – 24:15. На мачбол - блокът "Yugra Stars" работи и победата в сета и в играта 3-1.

Андрей Чирков, старши треньор на отбора на Звезда Югра: въпреки че, че първият пария се провали поради грешки, във втория сет се изправихме и играхме надеждно. Като цяло сме доволни от резултата, сетер Кирилов помогна добре на отбора както под мрежата, така и на сервис.

Утре мачът с отбора "Динамо-2" от Соснови Бор. Желаем ви отлично настроение и добро, красива игра за нашите момчета!