2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Победен екватор на кръга

И вторият игрален ден от домашното турне е зад нас. Днес в "Звезда Югра" – победен мач с младежкия отбор „Динамо-ЛО“ от Соснови Бор.

Още в първия мач разликата в качеството на волейбола между Сургут и Сосновоборц стана видима.. Да, и двата отбора направиха много грешки, но нашите просто ги оправихме по -бързо.

Динамо започна играта, като се регистрира в мрежата, но по -нататък имаше много бракове, освен това, и двата отбора. Топката на Звезда летеше навсякъде седем пъти, просто не на поляната. но, все същото, Dynamo-LO-2 не можеше да се противопостави на нашия блок и нашите атаки.

В началото на играта – Атака на Динамо на върха на блока в контакт и вкарване - 4:1. И нашите 2 стая, надежден както винаги, мощната му атака в първата зона – и сметката - 5:3 в полза на сургутяните. Освен това – некачественото довършване и свързващото вещество на Ленинградска област попаднаха в мрежата и на таблото 6:3, напред – "Звезда на Ugra". В средата на сета нашите атакуват, Динамо блок, но топката пада от страната на борчетата – 10:7. И до средата на сета идваме с резултат 19:13 и първия тайм-аут за Dynamo-LO-2. В края на сета сервиране - нашият капитан. Силно сервиране, Динамо не може да се справи, лошо и отстраняване на грешки и атака. Тогава, в нашата – красивият ас и Динамо спряха да се съпротивляват. По -нататък, на сетболе – Единичният блок на Иван Скворцов затваря атаката на Динамо и първият сет е зад нас - 25:16.

Във втората игра естеството на играта не се е променило. Нашият блок отслаби атаката на отбора на Ленинградска област, и Павел Вахмянин завършиха комбинацията с красив удар, резултат 4:2. Липсата на блок на Динамо в много епизоди и силните атаки на Звезда доведоха още в първата част на сета до предимство в 5 точки - 10:5. Тогава възниква объркване на рецепция „Динамо-ЛО-2“ и неподготвена атака – навън. И атаката на "Звезда" на първия курс на Бесогонов, тогава 2 Ейса Страдомски и треньорът на Динамо вземат второто полувреме- опънат. Но капитанът на жителите на Югра не успя да събори зрението на капитана, той даде още два красиви аса и вече превес на звездата 11 точки - 16:5.

Нашият блок работи по атаката на Динамо: Тебенехин -Кирилов и акаунтът вече е - 18:7. Треньорът на отбора от Сургут дава почивка на играчите от стартовия състав. На сайта Римал Ганиев и Александър Сапо. И Динамо отново има атака на върха на блока извън границите, и имаме блок: Ганиев -Тебебехин и сметка - 21:8, Атака на Сапо - и вече на таблото 22:10, така че какво следва, не спечелихме, но загуби от Динамо -23:12, доставка на борови борци към мрежата - 24:12, тяхната атака върху нашата емисия към мрежата и 25:13 – оценка на втората партида.

И в третия сет нямаше повратна точка в играта. Очевидно, Динамо все още няма какво да противопостави на играта на отбора на Сургутян. Нашите – откри акаунт след блока на Вахмянин -1:0. Освен това – извън границите на борските борци, атака в аут, и ние имаме – атакуващ на линия Страдомски, блок при атаката на Динамо поставя Тебенехин, проверка - 6:2. Тогава Звезда се отпусна малко и до средата на мача – резултат на таблото с марж, само, една точка 12:11, но работи в тандем: Кирилов – Бесогонов и атака с първото темпо.

Гостите атакуват, при което, Динамо има топката, която упорито излиза извън границите на сервис. Проверете - 18:14 в средата на комплекта. Увеличаваме резултата с ефективна атака на Иван Скворцов и два аса на Максим Кирилов – 21:15. Освен това – нашите не разбраха под нета, и Динамо има резерва за сервис, проверка – 22:16. И отново атаката извън границите за отбора на Ленинградска област, и след това сервирайте. Мачболът между Сургутян и Бесогонов от асо слага край на тази игра 25:17. 3-0 - победа на "Югра Старс".