2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Преди десет години ...

Номерата на магията на новата година прави все повече и повече да гледам в миналото, Спомням си славните страници от историята на клуба, Те се правят сравнения. Много скоро се превръща 20 години, откакто, като "Газпром-Ugra" играе в Суперлигата на руския шампионат. В същото време, нека си спомним за десет-годишният шампионат, сезон 2009-2010 години, когато Сургут бори отчаяно за получаване в плейофите, адресиране паралелно цял куп проблеми.

Преди сезона, клубът направи опит за звездна легионер Збигнев Бартман и първите игри на полюс отговори на очакванията. В началото на "Газпром-Ugra" Аз победи къщата Калининград "Динамо-Янтар" Маркус Нилсон и младите, но най-крайните Лучано De Cecco в състава - 3:1. Бартман вкара в мача 14 точки, шоу 70% ефективност в атака, 19 точки и 59% эффективности записал на свой счет Игорь Шулепов.

Във втория кръг на Сургут взе столичния "Динамо" и загубата 1:3 погледна трагедия. Отново бяха добри Бартман (15 точки, 61%) и ?ulepov (14 точки, 52%), добър дебют Василий Nosenko (20 точки, 50%). Също така за първи път до мястото в Суперлигата в този мач дойде Александър Gutsalyuk, който събира първите си три точки. Динамо ни бият на блока (15 срещу 5) и служат (7 аса срещу 4), и като цяло съставът на екипа тогава беше бесен, с Роман Яковлев диагонално, Berezhko, Sivozhelezov и Маркин в doigrovku, Shcherbinin, Samoilenko и Волков в центъра. Ну и Теодор Салпаров, който отиде в Москва, от Сургут, Той показа, 77% положителен прием.

Но тук е поражение в третия кръг в Екатеринбург от местния "Локомотив-Емералд" звънна алармата звънец. За пореден път загубихме захранващото устройство и, и даде път на по диагонал и doigrovku Александър Герасимов и чифт българите в четвъртата зона - Христо Цветанов и Тодор Алексиев. В "Газпром-Ugra" повече или по-малко се провали в задълженията си и Nosenko Shulepov, но не успя Бартман игра (9 точки и 33% нападения изпълнение).

В четвъртия кръг на дома дава Казан "Зенит", докато съпротива шампион в първия мач (24:26). Предайте този път вместо Игор Kolodinsky дойде Артьом Habibullin. Като цяло, със Сергей Tetyukhin Казан, Lloem топка и Алексей Cheremisina не ни позволиха да вдигне главата си, за тази игра, това е трудно да се прецени, какво всъщност се случва с отбора. Но в следващите три кръга, картината става все по някои - три поредни загуби от "Искра", "Ярославич" и Новосибирск "Локомотив" ни отведе до дъното на класирането.

А проблясък на надежда се появи по-близо до новото, 2010 година. 5 Декември "Газпром-Ugra" не успя да спре серия от шест последователни поражения в мача срещу арх съперници - Уфа "Урал". Саша Starovych, Петер Вереш, Алекс Bovdi, Артьом изглеждаше добре Volvich, но най-накрая избухна зъби и Сургут. Здраво се състоя в основата Gutsalyuk, направи мач 8 блокове (още 4 и 80% атаката - Maxim Proskurnia), Играх добре в диагонал Андрей Максимов (23 точки, 49%), и най-добрият на корта отново бе Игор Shulepov (24 точки, 55% в атака, 3 блок, 50% положителен прием). Забележка либеро и Александър с Yanutova 69% положителен в рецепция (истина, противника си беше всичко Evdoshenko 72%). Както и да е - дългоочаквана победа 3:1 (25:21, 25:27, 25:21, 25:22). Единственият проблем - позицията на втората doigrovschika. Збигнева Бартмана, играе изключително нестабилна, По това време той вече не е бил в екипа, но едва сега се възстанови от контузия на Алексей Rodichev все още не е готова за пълно близо тази позиция.

В деветия кръг 12 Декември Сургут удари в Белгород в местния "Локомотив" - 0:3, но ползите от това посещение, несъмнено, Това беше. Рафаел Habibullin взе за Сургут едва се възстанови от контузия Дмитрий Krasikov, който не премина в Белгород, имаше в doigrovku Hteya, Biryukova и Ilyinykh. В резултат на това - една седмица, в игра в Тюмен Krasikov беше най-продуктивните в "Газпром-Ugra" (23 точки), и ние спечелихме Суперлига дебютант резултатът на 3:1.

Но истинската историята Коледа се случи 30 декември 2009 година, в мач с преподобния "Факел". Шон Руни, Михаил Бекетов, Алексей Kosarev, Александър Kritskii Постарахме, но те са загубили в четири мача. Сургут победата отиде трудно. 29:27 в първия мач и разгром - 14:25 - във втория. Отново удължен на снимачната площадка на баланса, 27:25, и едва четвъртият сегмент novourengoytsev състояние да прокара наистина, 25:17. Отново светна Krasikov (21 точка, 57% в атака), не позволявайте на останалата част от основата - Артьом Habibullin, Игор Shulepov, Андрей Максимов, Максим Proskurnia, Александър Gutsalyuk (4 блок).

нов, 2010-година, "Газпром-Ugra" се срещнаха в добро настроение, архивирате в надпреварата за място в плейофите. Индикатори на екипа преди десет години имаше почти същото, като в "Газпром-Ugra" от началото на 2020 година - четири победи в 11 кибрит.

Първият мач на новата година е почти точно 10 преди години, 9 Януари - и да го завърши в унизително поражение в Калининград, 0:3. както се казва, не е имало признаци. но 16 Януари - Zaruba в Москва "Динамо", 2:3. В Динамо счупи бразилския Данте (22 точки, 62% в атака, 3 блок, ас), но не се получи Krasikov (26 точки, 63% в атака, 2 блок). Shulepov на свой ред (17, 52% в атака, 60% в приеме, 3 блок) нищо призна Berezhko (16, 41% в атака, 62% в приеме, 3 блок). Имайте предвид също, отличната игра Максим Proskurnya - 15 точки, 6 блокове. Те загубиха в детайлите и в дуела на диагонала - 60% реализация на Яковлев срещу 36% в Nosenko.

След това - победа над "Локомотив-Emerald", поражение на "Зенит" и много важно - и двете "материал" и морално - печели в Сургут в Одинцово "Искри". В кой ли път голям мач се проведе Игор Shulepov, коригирани цифри Васил Nosenko, постоянно ниво на Дмитрий Krasikov, и Максим Proskurnya от сваления Константин Poroshin, натрупване 4 единица и се събират 13 точки.

След получаване на морален допинг след победата си над "Искра", "Газпром-Ugra" влезе в този окончателен мелница. Пет от шест предварително финалните мачове от шампионата, ние завършил тайбрек. така, за.

20 победа февруари в Ярославъл, 3:2 и 15:13 в петия сет. Максим Михайлов нас котлет 29 точки, Играхме по-плавно - при 18 в Nosenko и ?ulepova, 16 в Krasikov, 13 в Poroshina, 12 в Hutsaliuk.

27 Февруари най-трудното Виктория Сургут, с тайбрек компресиране Новосибирск "Локомотив". при което се получава 1:2, ние взехме четвъртия сет 25:23 и петата - 15:12. героите от игра - Игор Shulepov (20 точки, 66%) и Васил Nosenko (23 точки, 59%). губещата рецепция, захранващ блок и, както и извършване на собствена грешка един над, ние успяхме да спечелим.

6 март - е фундаментално игра с пряк конкурент за място в плейофите в Уфа. Воля се обърнахме 0:2 в 2:2, но силата не е достатъчно, за да спечели, 11:15. След мача,, в продължение на три кръга преди края на първенството, Четири отбора - "Газпром-Ugra", "Урал", "Dinamo-Yantar" и "Ярославич" - образува здраво група, да продължи битката за последните две места в плейофите. Разстоянието между седмия и десетия отбор - три точки, на цената на една победа.

13 Март Сургут "Газпром-Ugra" заявява ангажимента, изглеждаше, невъзможно, разрез Белгород "Локомотив-Belogorye" 3:2. Положението - обратната Ufa, ако сте предприели първите два сета, след това го доведе до тайбрек, който показа характер - 15:10. Една отлична игра срещу бившия екип проведе Krasikov, 69% положителен прием, 54% реализация в атаката, 17 точки. Той отново подчерта Gutsalyuk - шест блока, 15 точки, 86% в атака. В Белгород пет блока, построени Лукаш Kadzhevich и Дмитрий Musersky, doigrovku добър поглед към лицето му и Biryukova Ilyinykh, но в диагонал зеницата на Рафаел Khabibullina Станислав Станислав Dineykin той играе като бледо, Васил Nosenko като домакините (10 и 11 посочва, съответно, за изпълнението на 32 и 33%). въпреки това, нашите преки конкуренти също се опитаха да - "Урал" сух маршрут Нови Уренгой "Факел", и "Ярославич" имам работа 3:2 срещу столицата "Динамо".

17 Март Сургут предсказуемо лесен за рязане с "Тюмен" - 3:0, "Урал" с една и съща оценка победи "Динамо-Янтар", отпадна от надпреварата за плейофите, и "Ярославич" беше по-силна от "Локомотив-Emerald". по този начин, преди да отбележи последния кръг три отбора 29 точки, ще се проведе от седмия до деветия. И трите съперници се срещнаха в негово отсъствие 21 Март, сериозни опоненти: "Урал" против "Динамо", "Ярославич" - "Зенит-Казан", Сургут трябваше да играе в Нови Уренгой с "Факел".

"Урал" и "Ярославич" загубиха мача с един и същ резултат 1:3, и допълнителни показатели volzhane напред Ufimtsev. А "Газпром-Ugra" воюва в Urengoy. Първият набор - 25:19. И двата отбора поемат големи, но ние сме по-добре в атака (42% срещу 33%) и на блока (7 срещу 3). Втората партия - 30:28(!) до Сургут с абсолютно равен мач! В действителност, това е този комплект ще позволи на "Газпром-Ugra" събиране на ценните точки, а в навечерието на "Урал" с "Ярославич", без да навлиза в изчисляването на допълнителни показатели.

Но мачът продължи да бъде ярост на страстта - "Факел" обжалваното пето място във временното класиране и няма да се предаде. 25:23 и 27:25 - това е за сметка на трети и четвърти комплекти за домакините, и победата на "Факел" в тайбрек, 15:11. Голямата игра демонстрира Михаил Бекетов, събран 26 точки на 52% изпълнение, еднакъв брой точки, каза Дмитрий Krasikov, 20 Спечелени точки от Константин Poroshin.

В такава напрегната борба, буквално на панделка "Газпром-Ugra" извади място за себе си в плейофите. След това е бил победен в четвъртфиналите на "Локомотив-Belogorye": загуба в първия мач в Белгород 0:3, бихме могли да изравнят през второто мача, но загуби тайбрека.

Пристигане в Сургут, Белгород в първия мач донесе много победи, необходима за три. В последния мач от сезона, "Газпром-Ugra" се бори много добре: Взех втория сет, и през четвъртото поддал до минимум, 23:25. между другото, само в последния мач за сезона се сбъдна Алексей Rodichev, който е успял да креда шест точки (67% изпълнение), включително две единици. губят с достойнство, в борбата, Бъдещето serebryanomu медалист. Ние спечели финала седмо място и получи makeweight първата си европейска билет - за купа Challenge, след провала на Новосибирск "Локомотив".

Этот сезон принес разочарование в Збигневе Бартмане, но новооткрития Дмитрий Krasikov, лято получили сигнал за националния отбор. Александър се обявил Gutsalyuk, загнездила в стартовия състав. Много мощен втората половина на сезона, прекарано Константин Poroshin, Александър е играла по-Yanutov и Артьом Habibullin (и е играл досега!), Започнах да отидете на сайта на Алекс Rodichev, играе Роман Мартинюк, Проблемите в диагонала, които клубът не реши веднага ... Най-добър, възможно, сезон в Сургут проведе капитан Игор Shulepov. изобщо, нормален, работник имаше сезон - много борба, нерви, тай-брейков, растеж млад, Ветераните връщане и травмирани - всичко и да обичаме с "Газпром-Ugra".

Всичко това е било - преди десет години. И още, доверие, Това е само началото ...