2024 - 04

Загубен по случая

"Кузбас" (Кемерово): Костадинов – Петкович, Маркин - Пакшин, Тавасиев – Черейски, Голубев, кестени

"Газпром-Ugra": Ожиганов – Раджаб, Катич – Коротаев, Крсманович - Тарасенко, Обмочаев

Дебютът на мача Газпром-Югра беше изграден чрез Петър Кръсманович, две от неговите атаки доведоха до резултат, един изгасна. Добавете блокада на Иван Коротаев при спешна топка и нереализирана атака на Раджаб Шахбанмирзаев – оттам и „плюс три“ за домакините, 3:6. Този хендикап продължи до марката 11:14, когато друга атака на Раджаб не успя да изплати дивиденти: в резултат 11:15 и Никита Алексеев влиза по диагонала.

Два остри сервиса на Тарасенко подновиха преследването: пас топка плюс ас, 15:16. Коротаев имаше шанс да изравни, но в трудна финална игра Иван неуспешно продължи напред, 16:18. Милан Катич е заменен в предната линия от Дмитрий Красиков и се проваля на мрежата: блокът не е бит два пъти, 17:21.

Втората вълна за малко да застигне отново домакините: при първи сервис на Максим Кирилов, който излезе за тази мисия, Роман Пакшин стреля в аут, 19:21. Следващата сервировка е по-плътна, Александър Маркин застава на наша страна, но Тарасенко не нападна, Ударът на Алексеев в защита е вдигнат по чудо от Петкович, и повторната атака на Никита попада в ръцете на Пакшин. Имаше чувство в епизода, че Инал Тавасиев докосна мрежата, но възможностите за гледане на видео бяха ограничени, не успя да се добере до акаунта.

Атаката на Тарасенко веднага е уловена с блок, Обмочаев се бори с Пакшин от четвърта зона, но Костадинов доигрывает сам, 19:23. Ожиганов усилено се опитва да съживи Тарасенко, започва с подхлъзване, 20:23, след това Пакшин спокойно излита при разкъсан блок и преминава през размяна на грешки при сервис, 21:25.

Вторият сет започва с ас на Пакшин, Крсманович му отговаря с ас, серия от грешки при взаимен сервис – и още един ас, сега от Петкович, 3:4. Ожиганов проверява на практика, колко ниско можете да преминете към Алексеев, Кузбас печели нова почивка, когато Вадим преминава към нисък пас към Коротаев - пика по време на тръбата, 6:8.

Отборът на Сургут се събуди след нов пробив - Пакшин хвърли прехвърляща топка след добър сервис на Костадинов, 7:10. Катич и Алексеев отбелязват, Петкович изтръгва отстъпката, 10:10. Кречетов влиза вместо Костадинов и остава на терена до края на мача.. Алексеев откъсва ръцете на блокиращия, 11:10. Шевляков, който замени Тарасенко, прикрива Черейски, 15:13. Нашите спазват минимална дистанция, и след това направете още една стъпка: Алексеев работи в защита, Коротаев хвърля мрежестата топка, 21:18. На тази точка Алексей Бабешин пуска Дмитрий Яковлев по диагонала, който също остана до края на мача и донесе много ползи на отбора си.

Но първо Маркин бие тройния блок, и тогава Кузбас отбива атаките на Шевляков и Коротаев, отговаряйки с тръба, изпълнена от Пакшин, 21:20. Алексеев от четвърта зона прави разликата, 23:21, и след таймаута на Kuzbass, Pakshin атакува кабела с тръба, давайки на отбора от Сургут три сетбола. Двама домакини отвръщат: Маркин удря, но Алексеев признава, че докосва блока, и след това надеждно се заклещи в ръцете на домакините от атаката на Катич, 24:23. Ожиганов упорито продължава да възражда Милан, без да гледа таблото: още два блока за капитана. За щастие Обмочаев чисти – и Алексеев завършва, 25:23.
В третия сет Газпром-Югра „пропусна“ началото - 0:3. Опитвам се да се доближа (4:6 след атака на Алексеев без блокада) завършва с принудителен удар на Крсманович в блока при аварийната топка и ас на Кречетов, 5:10. Рецепцията ни се разпада, и преминават при броене 6:12 Излиза Максим Кирилов. Качеството на пасовете на Максим е под средното. Минете покрай Шевляков, 8:15, още един ас на Кречетов, 11:19. Добавен към други проблеми е беззъбостта на доставката на Surgutian, собствениците лесно пазят храната, и тогава има Katic от поддръжката (!) успява да удари мрежата, 12:20.

Играта се активизира, след като Вячеслав Руднев излезе да сервира, и, поради игра по диагонал в защита. Отначало той понесе атаката с първото темпо, и Пакшин не вкара топката в полето с втората вълна, 18:23. След това Руднев три пъти отбива атаките на Пакшин (!), но Алексеев не се възползва от шанса преди играта, 18:24. въпреки това, на надигналата се вълна нашите върнаха два сетбола, направи приличен резултат и даде надежда за четвъртата игра.

И наистина, въпреки поредното „отваряне“ на сета от ас Пакшин, играта беше равностойна. С блокирането на Яковлев и Тавасиев в едно разиграване изравняваме баланса, 6:6. Има обмен „наем срещу наем“, По-лесно е за собствениците - Шевляков, Катич, Krsmanovich, Алексеев не предлага нищо сериозно в подаването. След атака на Пакшин в тъч дори повеждаме, 13:12, но след това Пакшин се поправя, Блокът на домакините изяжда Алексеев и Катич, и Krsmanovic става герой на секцията „злополука“., хвърляне на подаващата топка в тъч, 13:16.
Отговор от Алексеев и Кръсманович, който блокира Яковлев с блок (15:16) намира подкрепа от Обмочаев, което увлича следващата диагонална атака на домакините, но Тавасиев получава втори шанс, и Пакшин играе друг асо, 15:18. В крайна сметка Александър Маркин показа майсторство и хладнокръвие за домакините, отново и отново прилагане на атаки срещу организиран блок, работи чудесно с блокиращи ръце Дмитрий Яковлев. През цялото време сме някъде наблизо, но за решителния пробив няма достатъчно агресия на сервис и постоянство на мрежата. Кузбас получава мачбола и последната точка в мача чрез Инал Тавасиев.

разход, както се казва, на игра. Не виждам статистика, аз мога да кажа, че имаше чувството, че противникът прави повече грешки на сервис и поне не по-малко в атака. Но като засили играта, той успя да извлече определени дивиденти от тези елементи. Заслужава да се отбележи и блокът на жителите на Кемерово, работи по-добре. Смяната на диагонали беше успешна и в двата отбора, но в точния момент сетерът от Кузбас успя да намери подкрепа в опитния Маркин, какво не може да се каже за нашата финална игра.