2024 - 04

Нямах достатъчно сили

"Газпром-Ugra": Ожиганов - Алексеев, Пиун - Курбатов, Макаренко – Катич, Нагаец/Кабешов

"Dinamo-LO": Йовович – Пирайнен, Каюмов - Сафонов, Бирюков - Ивович, Vyshnevetsky

Жителите на Сургут претърпяха обиди, но заслужено поражение. Никита Алексеев и Дмитрий Макаренко не са се възстановили напълно от болестта си, което в крайна сметка се отрази на резултата. А Динамо-ЛО игра страхотно през второто полувреме на мача, допускайки минимум собствения си брак.

В началото на мача завършилите на домакините не успяха да надиграят блокада на противника, и Йовович реши да спечели сета с тръба. Отначало тази идея проработи., но в средата на сета ситуацията се обърна: Катич издаде ас, друга тръба Бирюков зарови в блока, и само Курбатов затвори колегата си Сафонов, 15:12. След таймаут на Александър Климкин, блокираща защита проработи срещу Пирайнен, и Макаренко отскочи от ръцете, 16:12.

Грешки на Алексеев и Катич в атаката позволиха на Динамо-ЛО да се доближи - 19:18, но Катич оправи ситуацията, като реализира спешна атака след нокаутиран прием при мощен сервис на Каюмов, 20:18. Бирюков потърси пръстите на опонента си, Не са намерени - 22:19. Стрилчук и Мурашко се появиха на корта като част от двойна смяна, но Ожиганов с отстъпка осигури на собствениците привидно удобен край, 23:20, което Макаренко потвърди с атака от четвърта зона, 24:21. Пирайнен замени Стрилчук в предната линия, и Мурашко избухна с поредица от мощни ининги в неудобна за Сургут подредба с освобождаването на сетер от първа зона. Алексеев и Макаренко не могат да преиграят блокада, Не помогна и Ботин, който замени Алексеев, 24:24.

Къс сервис на Мурашко и преиграване на Пирайнен донесоха сетбол на гостите, 24:25. Люлката се залюля в другата посока заради грешки на динамовци - Мурашко не се предаде, и Ивович изстреля топката в небето. В крайна сметка Пирайнен е безупречен, но Сергей е този, който в решаващия момент се натъква на блока на Катич, 29:27.

Във втория сет домакините се откъснаха от целта 5:5 – Макаренко затваря атаката на Пирайнен, Мелников удря. Динамо-ЛО има двойна смяна, Стрилчук отново товари Мелников, но Пиун го чака, 8:5. Отборите влязоха в продължителни равенства, Вишневецки и Нагаец работят страхотно, но сургутци са малко по-добри в мрежата - Мурашко, който замени Пирайнен, не очакваше висок пас, и отговорът на Алексеев е точен, 15:11. Гостите сервират мощно, но домакините удържат приема и кълцат топки на мрежата. Ключовото теглене се случи на марката 19:17: дълъг епизод с изобилие от защита и взаимни шансове за успех завърши с авантюристична кампания на Бирюков на тясна топка в ръцете на Курбатов, 20:17. Гостите се разпаднаха, какво доведе до брак в атака, 22:17. Нагаец чисти отстъпката на Бирюков и Алексеев отвръща от блокада, донасяне на сетбола, и собствениците поставиха блок върху тръбата на същия Бирюков, 25:19.

В третия сет гостите излязоха суперзаредени, а собствениците явно са пристрастени физически, започвайки със същите "лицеви опори" на терена. Динамо-ЛО има обратното: Асът на Ивович и ударите на Алексеев по кабела и антената дадоха тон: 1:6. Опитите да се коригира повредата само я разшириха, домакините на мрежата не работеха буквално нищо. Излезте по средата на играта на Shakhbanmirzaev, Botina, Кирилов и Йонов не спасиха положението, за разлика от Роман Мурашко, който изигра резултатно и ефективно целия сет. Сервиращите гости преместиха рецепцията на Сургут от мрежата, и при високи топки не можеше да се вкара сериен гол. Удар на Макаренко в тъч и два блока на Курбатов и Раджаб сложиха край на мъките, 13:25.

В началото на четвъртата част отборът на Сургут показа, които нямат намерение да се отказват: Макаренко спаси изходящата топка с крак, а Алексеев се отблагодари на капитана с благоразумна отстъпка, 2:1. Три поредни грешки Мурашко, 5:2 и Pirainen се връща на сайта. Алексеев отново закъса, и отличен сервис на Бирюков доведе до резултатно преиграване на Ивович, 5:5. Равностойната игра беше на ниво 14:14, след което дойде ред на Фанур Каюмов. Той вкара и хвърли серия страхотни сервиси.. За чест на собствениците, те почти се оправиха, особено великолепно беше перфектното усъвършенстване на Katic през есента с една ръка, но Макаренко беше изяден от блока, 14:19. Мъките на капитана на решетката продължиха, и краят на "Газпром-Югра" даде серия от собствени грешки: две при сервиране, брак при прехвърлянето на Ожиганов и получаване на удар към преминаващата топка на Бирюков, 17:25.

От началото на решителния мач Динамо-ЛО се втурна напред, покриващи в четвъртата зона на Katic, 1:4. Кирилов подава вместо Ожиганов. Катич се оправя, след това, заедно с Nagayets, той работи в защита, и Алексеев бележи, 4:5. Един Breakball Gap Chase отива при Mark 9:11, като гост всички пасове са дадени на Pirainen, който е безупречен. Тогава блокът закача атаката на Пиун и Бирюкови увеличават дистанцията, 9:12. Подчинението пристига в Пиуна, но Катич се справя с инцидента, и Макаренко, с цената на евентуални щети, осигурява рикошет от блока, топката виси над съдийската кула и Кирилов буквално скача върху рефера, извличане на топката с грешка, 10:13. Динамо-ЛО няма да се откаже от такава празнина, Пирайнен и Ивович притиснаха изтощените домакини, 11:15.

Винаги е жалко да загубиш, водещ 2:0, но поне не бих упрекнал Газпром-Югра за липсата на характер (старши треньорът Александър Горбатков е на друго мнение – вижте. коментари). Лидерите не са се възстановили, но не беше възможно да се измери дълбочината на пейката с Dynamo-LO. Гостите се обърнаха срещу Пирайнен в правилните моменти, Бирюков, Ivovich, Мравка, и центъра, на терена и дори в защита Каюмов бе ефективен. Динамо-ЛО заслужаваше това завръщане на фона на липсата на ресурси от съперника.

Ярослав Василенко, старши треньор на Динамо-ЛО: Започна добре, погледна противника, за съжаление, пропусна края на първия сет. Последва бой, във втората игра те разгледаха, където загубиха в първия. После се успокоиха, добавени емоции, поради смени успяха да обърнат мача. Радваме се, това спечели, трудно се печели тук. Победата е важна сега, започва междинния сезон. разбирам, че сте болни, имахме и някои не в най-добро състояние, но никой не отменя играта. Нека броим по-близо до пролетта, кой печели повече.

Диагонал ВК "Динамо-ЛО" Сергей Пирайнен: Всъщност ние знаем, колко трудно е да играеш в Сургут. И Казан беше бит преди няколко години, и сега лидерите са оковани. Изглежда, че е нагласено, но в началото имаше известно вълнение. Те направиха своите грешки, и играта с високо качество просто отиде на нищо, така 0:2 губещата. Треньорът направи смени, те помогнаха да се обърне играта.

Александър Горбатков, старши треньор на ВК "Газпром-Югра".: Липсват умения и устойчивост, с което да завърши играта. Играта вече ни липсва, и всичко накрая. Оцеля първата партида, 2:0 водеше ги, но не е възможно да спечелите три игри. Сега можете да намерите всяка причина, казвам: "Толкова съм уморен!», но много спортисти се измориха, но намери резерви. Знаем много примери, когато хората станаха и продължиха напред. Моето мнение тук е чиста психология. Не можах да се събера, така, все още не сме готови като екип. Този отбор, кой може да спечели, завладявам, отивам. Отборът загуби, не личност: тук всеки трябва да блокира някъде, играйте като партньор, водя. Имаше някакви опити, но не се прави така. Ще работим по него, направи нещо, за да не се повтори.