2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Той казва 2:0, но не заслужаваше да спечели

Ако в предишния мач с Кузбас Газпром-Угра беше достоен за победа не по-малко от Кемерово, тогава в Нижневартовск ще спечелим, ръка на сърцето, не заслужаваше. Не довършиха топките си, не се възползва напълно от грешките на съперника, и тогава самите те разклатиха охраната, позволив им поймать кураж.

В първия сет отборът на Сургут смекчи много атаки с блок, но doigrovki хронично не доведени до ума. Ако не беше това обстоятелство, щеше лесно да вземе първия сет, и така ... Например, при броене 17:15 имахме два шанса преди мача да се откъснем в резултата, и вече има край с предимство +2 на вашия сервиз. Но Макаренко не може да се справи, и отиваме на равен замах: 22:22, и още по-зле, 22:24 - Йонов не разбра неясния пас, и Горбачов, на мястото на Литвиненко, беше точен. Ситуацията беше коригирана от Алексеев: сервира добре и вкара от блок, 24:24. Ботин получи предимство за пробив и първи сетбол, 25:26, и след това разработи блок - на Кочнев и Горбачов, 29:27. Отскочи...

Ситуацията се повтори и във втория гейм., с единствената разлика, че домакините се възползваха от правото си да се откъснат на същата точка 17:15 във ваша полза: Горбачов реализира повторението след неуспешна атака на Макаренко, 18:15. Макаренко в блока - 19:15 и Красиков се появява на сайта. обикновено, Ротацията в съставите на двата отбора продължи през целия мач: собствениците Шипотко смениха Аксютин (неуспешно), а Горбачов влезе отлично вместо Литвиненко. Абрамичев периодично ни изпращаше да мислим за качеството и посоката на програмите на Ожиганов, но аз самият минах по този път, които не останаха дълго на сайта.

въпреки това, преследването във втория сет също беше успешно: Излезлият на сервис Кирилов направи ас, 20:20. Домакините отново продължават напред, 22:20 - Алексеев не може да се оттегли, и Кочнев и Еркин могат. Но и Самотлор много се заблуждава, две атаки в тъч и Ботин, който реши тежък епизод, отново изравнява шансовете, 23:23. Пиун стреля асо навреме, 25:24, след което атаката се смекчава с блокада в първото темпо и точен е Макаренко, 26:24.

В третия сет веднага отстъпихме инициативата, и домакините, който нямаше какво да губи, излезе извън релсите, използвайки грешките на Ожиганов и заблудения прием, 9:14. Чрез защитата на атаката и сервис Алексеев Сургут направи първия опит да се върне - 13:15, но след това отново се провалиха, 13:19. Четиви атаки са престанали да пътуват върху опита на изпълнителите, изпълнителите са физически пристрастени, и Ожиганов, леко, не изненада блока на съперника. въпреки това, успя да възроди интригата под завесата: пуснатият Кирилов на два пъти сгреши при вземането на Шипотко (17:21), а възстановеният Раджаб добави свежест в атаката. Ботин завърши продължително равенство в полза на Газпром-Угра – 21:23, но веднага се регистрира в мрежата, давайки на противника три сетбола. Две от тях бяха спечелени: Пиун участва, мощно подал, и Раджаб натиснаха ситуацията след трансфера. Изглеждаше, че съдбата решително играе за нас, но в решителния момент Горбачов не трепна от домакините - 23:25.

В дебюта на четвъртия сет обратната линия тръгна: след ас Алексеев, гласеше таблото 7:3. Но това, което се получаваше лесно, беше също толкова лесно пропиляно., Жителите на Сургут демонстрираха липсата на ресурси за дългосрочен успех. Освен това Алексеев почувства болка в крака и отстъпи място на Раджаб. Шахбанмирзаев не беше лош, но тук ръбовете най-накрая не успяха да ядат: Ботин сбърка два пъти поред в атака и отстъпи на Красиков в резултата 10:10. Е, тогава "Samotlor" започна да върви напред, за щастие сургутчани продължиха да грешат - и в приема, и в предаването, и в атака. Макаренко прави аут при организиран блок, 13:15. Горбачов вкарва предизвикателна топка, 14:17, Аксютин нокаутира асо - 14:18. Краят с такава игра не може да се извади дори и при сериозен късмет, 19:25.

Спечелване на тайбрек, домакините се втурнаха към победата. За тяхна чест хората от Сургут успяха да спрат импулса на моралните и волеви и си тръгнаха за смяната на страните с минимална разлика в резултата.. Ожиганов, който в този ден не включи терена си на пълна мощност, реши да опита - и подаде, 9:10. Раджаб от четвъртата зона е блокиран, 9:11. Отличният сервис на Рохин - и Литвиненко играе блокаут в плейофа, 10:13. Раджаб носи мачбола на противника с удар по кабела, 11:14, и Крескин асо (как да не си спомняш сервиса точно чрез Klets в мача с Kuzbass на марката 13:14 с тайбрек) слага край на страданието ни.

"Газпром-Югра" в Нижневартовск, на първо място, загуби за себе си, и след това към противника. Когато "Ugra-Samotlor" позволи да играе, беше възможно и необходимо да се изтръгне ситуацията, и без такива нервни окончания, просто вземам твоята работа. Но не се справихме със задачата от областта на простата аритметика: така или иначе, и от 2+2 не можеш да направиш пет, освен ако не говорим за петата партида.