2024 - 04
предишната стрелка
следващата стрела

Две изненади на втория ден

Вторият игрален ден в Сургут донесе две изненади наведнъж. Първият се случи в младежкия мач между Белогория и опитния Динамо-ЛО. Веднага отбелязваме, че на мястото на жителите на Белгород се появи свързващ Казбанов и централен блокиращ Заболотников, и Ярослав Василенко зададе оптималния състав, бит в навечерието на "Нефтяник".

Но настроението на боровите завоеватели очевидно куцаше, а при "Белогория" сервисът летя. Първата осезаема разлика се случи на мощна топка в играта на Сиденко - 16:12 с 12:12. Динамо постепенно прикри дистанцията, но всеки път, когато теренът се намеси. Първа асо Кузнецова, 18:14, и в края на играта отличната серия на Тетюхин измести резултата от 20:18 на 24:18 и Червяков трябваше само да реализира втората сетбол, 25:19.

Във втория мач Динамо-ЛО усети необходимото ниво на натиск върху противника и вътрешна концентрация, постигнал трудно, но уверена победа 25:20. И в следващия сет дебютната картина се повтори: 12:9 в полза на "Белогория" на сервисите на Сиденко се превърна 14:9. Белгородците дълго се държаха на дистанция - 16:11 след като Дивиш атакува - но тогава опитът и известният спортен гняв на Динамо обърнаха игралния механизъм в обратната посока. Те успяха да изпреварят съперника на марката 22:22 и поставете изстискването накрая 24:26. Този сет се превърна в повратна точка - в четвъртия гейм борците притиснаха противника, 25:21.

Старши треньор на ВК "Динамо-ЛО" (борово насаждение) Ярослав Василенко: В Оренбург с "Belogorye" се оказа проста игра, но предупредих момчетата, че това е младост и не се знае, какво да очакваме от тях. Много от нашите момчета вече са уморени, Трябваше да сменя играта поради ротация. Аз съм доволен, че момчетата напуснаха пейката и успяха да помогнат в този тежък мач.

Старши треньорът на VC "Belogorye" (Белгород) Александър Kosarev: Точно както вчера, все още имаме брак в прехвърляне, ние не използваме нашия трик - не вкарайте нещо, че трябва да вкарат на един блок поради некачествено подаване. Опитахме втория подавач днес, но има и много брак. Плюс това никой не отменя грешките си, все още има много от тях. Имаме това, което имаме - борим се повече със себе си, отколкото със съперник.

Втората изненада от игралния ден - поражение на собствениците от "Нефтяник". Началото на мача не предвещаваше добро за жителите на Сургут: на сервисите на Фиалковски "Газпром-Югра" влезе в сериозна преднина, 9:2. Малко притеснен от липсата на ефективни действия от Раджаб, но в средата на сета той избухна в асо, 15:10. „Нефтяник“ снимаше, правейки много грешки, на терена, Фрост не беше спокоен - 18:13 след блока на Довган върху него. Гостите спряха 18:16, но след тайм-аута на Сургутян, резултатът отново започна да се покачва в полза на домакините, и ас Довганя не остави шанс на съперника, 24:17 и 25:17 след завършването на Раджаб.

Но още от началото на втория сет отборите изглежда бяха сменили фланелките си - 1:6 на студени фуражи. Бягството на гостите изглеждаше изравнено, 6:7 след като изигра Фиалковски от блока и 11:11 - тук защитата на собствениците вече е работила. Но Фрост излезе отново и даде отлична серия с два аса подред., 12:16 - вече не беше възможно да се организира друго преследване, 19:25.

Следващите два комплекта могат да бъдат комбинирани в едно описание: собствениците изглеждаха уморени, и гостите получиха смелост и вълнение. Храната полетя, Пудинг и Мороз изглеждаха страхотно в атака. На определения прием Рукавишников беше принуден да изключи първото темпо, а по краищата нападателите атакуваха от високи топки върху организиран блок, което често водеше до загуби. Никишин и Фиалковски напуснаха корта в четвъртия мач, а младите Слободянюк и Страдомски играха добре, но не можаха да спасят играта. "Нефтяник" спечели заслужена победа, 20:25, 19:25.

Старши треньор на ВК "Нефтяник" (Оренбург) Владимир Викулов: Нашата мотивация днес – ние сме дебютанти в Суперлигата, събрахме екип въз основа на остатъците и успяхме да съберем боен екип. През сезона не успяхме в много неща., но днес - много се е случило. Благодаря момчета за това, че са били концентрирани от началото до края. Първата партида отново се оказа неуспешна, но ние не се предадохме и се борихме до последния свирка. Във втората игра вече имаше бой. Това, което ми хареса - издържаха няколко топки, не спечели бързо. Е, третият сет се превърна в повратна точка.

Старши треньорът на VC "Газпром-Ugra" (Сургут) Антон Малишев: Спечелихме първата игра доста лесно и уверено, проблеми започнаха във втория. Започна серия от невероятни мои грешки, какво доведе до дисбаланс в играта и резултата на таблото. Много унизително поражение, особено с толкова много зрители. Искам да им се извиня от името на отбора за такова поражение.

00000000000

Снимки от финала за 11-14 седалки. 10.04.2021. Руската първенство 2021. хора. Суперлига Париматч. Нефтяник (Оренбург)