2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Взеха, раздал, отнет

В първите два сета на корта имаше само един отбор. Домакините измъчваха гостите със сервиси (съкратен, за което Маслиев не е имал време), тероризиран от блока, изглеждаше много по-уверен в атака. В резултат на това играта е с един гол, 25:13, 25:14. Продължете в същия дух не се получи: Валери Пясковски, разбъркване на композицията, най-накрая намери оптималната комбинация и Vartovites, в ъгъла, започна да щрака. И сургутяните развиват синдрома на третия набор: мисъл, че играта ще спечели сама. Ace Shahbanmirzaeva (9:11) все пак остави шанс да се бие, но нокаутираният ход даде на съперника много финални шансове, което Макаренко изигра с удоволствие (13:20). В края Рафаел Хабибулин отстрани Шахбанмирзаев и Черейски от мястото, и сетът естествено завърши в полза на Ugra-Samotlor, 17:25.

В четвъртия мач гости, който получи добър ход, продължи да натиска, но собствениците също събудиха дух на съпротива. На два пъти по време на сета Газпром-Югра намали разстоянието до минимум - първо с още един ас на Шахбанмирзаев, 12:13, и след това на отлични сервиси на редовния жокер Кирилов, 16:17. Две грешки на Вартовчан в атака - Макаренко удари извън границите, и Папазов почука на блока - те вече посочиха минималното предимство на сургутяните, 20:19. Равен край (22:22) първо, Богачев, който се бе върнал от блока при третия опит, замахна в неговата посока, и тогава Папазов даде две отлични емисии: за първи път сам продадох топката за мача, и тогава блокът беше затворен от Шахбанмирзаев, 22:25.

Равен старт на петия сет с два брейка подред бе разкъсан от Ugra-Samotlor: блокът беше затворен от Шахбанмирзаев и - почти единственият случай в цялата игра - от Черейски, 4:6. Цирк в изпълнение на Рукавишников, когато спаси топката, летяща зад гърба му, без да гледа, и отлични действия в атаката на Никишин възстановиха равновесието, 7:6, с минимално предимство отборът на домакините смени страните. Маслиев, който замени уморения Макаренко, сервира в средата на мрежата, 10:8. В следващото рали Сургутяни вдигат атаката на Папазов в защита, сложи блок на Piuna, но Богачев успява в почти всичко - 10:9. Рукавишников хваща топката в залата, и играта се нулира, 10:10.

Черейски изважда два блокера наведнъж и Костиленко вкарва на чиста мрежа, 12:11. Шахбанмирзаев не успява да сервира, и Богачев изстрелва ас, 12:13. Легионер на Самотлор изпраща топката след изтичане на тайм-аут, а "Газпром-Югра" отива да обслужва Фиалковски. обаче, сервисът не решава резултата от играта, и защита - Кирил влачи атаката на Верни на задната линия, и след това тройният блок покрива опита на Папазов, 14:13. Коваликов дава последния пас на Макаренко, който отново влезе на терена, но крилото, което измъчваше два мача на домакините, е затворено в четвъртата зона, 15:13.

Старши треньорът на VC "Газпром-Ugra" (Сургут) Антон Малишев: В първите две игри показахме тази игра, което трябва да се демонстрира по време на мача. Но обратно към реалността - все още ни липсва концентрация, и можем да паднем до петата партида, играе играта, близо до идеала. Започвайки от третия мач, противникът игра малко по-уверено, измести акцента върху други области. Трябваше да възстановим, както видяхте, доста дълго време. въпреки това, Поздравявам екипа, дадохме на феновете победа, макар и в труден, измъчена борба. Загубихме твърде много в тази лотария с тай-брейк, така че днес беше нашият ден, ударихме джакпота.

Капитан на ВК "Газпром-Югра" (Сургут) Евгений Рукавишников: може би, че противникът не е успял в началото. Сервирахме добре, сложи много блокове, съответно, и резултатът беше. В третата игра "Самотлор" установи прием и с добър прием те играха в атаката, включи първото темпо. И нашият сервис отпусна и стана по-трудно да играем. Преди петия сет говорихме за това колко "пет шапки" вече бяха загубили, как може. Феновете ни подкрепиха, благодаря им. Последен блок - да, моя. Току-що работех с моя нападател.

Старши треньор на ВК "Югра-Самотлор" (Nizhnevartovsk) Валери Пясковски: Играта по принцип се оказа интересна. Всички видяха, какво трябваше да загубим 0:3, но наложи бой, влезе в петата игра. На петата част е някъде лотария, допуснали някъде своите грешки. мисля, че, че дербито на Югра успя, основното нещо, че публиката беше доволна. Страхотни са, добре подкрепят отбора в Сургут.