2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Четвърта победа на ЮКИОР

ЮКИОР спечели четвъртата си победа в МВЛ, след като победи Нефтяник-УОР от Оренбург в Уфа – 3:0 (25:23, 25:23, 25:14).

В първия сет нашите момчета успяха да потушат офанзивния импулс на съперника (3:6 - 13:10), но по-близо до края ЮКИОР загуби своите три точки предимство (19:19). В крайна сметка Александър Красилников получи почивката: след свой сервис Максим Кирилов удари прехвърлящата топка (22:20), и след таймаут нападателят на Оренбург удари в тъч (23:20). въпреки това, съперникът успя да изравни резултата (23:23). В решителния момент сървърът на Neftyanik-UOR пусна планер в мрежата, и Иван Скворцов блокираха от четвърта зона след неуспешна атака на отбора на Оренбург в първото темпо.

Във втората партия, след аса на Скворцов, ЮКИОР стигна до края при удобни условия – 20:17. Отвеждане на разликата до зададена точка (24:21), нашите се отказаха от „резервна“ точка за пробив с удар на същия Скворцов в блока (24:23), но при решителната стрелба Иван беше безупречен.

В третия мач след успешен старт от ЮКИОР (6:2) Neftyanik-UOR успя да се изравни (7:7). Първата сериозна преднина в резултата се случи след спечелване на дълго, красиво рали на марката 14:12. Красилников помогна със сервис и атака от задната линия 17:12. Скворцов отбеляза поредната серия мощни сервиси, техниката на нокаут не позволи на противника да организира адекватна съпротива, просто трябваше да чакаме.

Малко по-нисък в приемането (40% Хаотичен комплект 42%), Жителите на Угра взеха своето в мрежата и служат. 6 аса срещу 3, 8 блокира срещу 5, 49% ефективност при атака срещу 44%. Най-добър голмайстор на срещата беше Александър Евсеев (13 точки, включително 1 ас, 48% в атака). 10 точки на сметката на Александър Красилников, включително 3 блок, Grandmaster атака ефективност, 58%. 9 точки за Иван Скворцов, включително 2 ас.