2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

ЮКИОР се бие, въпреки контузията

ЮКИОР завърши груповата фаза на Купата на младежката волейболна лига, която се провежда в Санкт Петербург, на трето място в група B. Началото на турнира не работи за отбора на Ugra. Сухо поражение (но с битка във всеки сет) от сребърния медалист от шампионата на MVL на московския "Динамо-Олимп" не се превърна в трагедия, но последвалата загуба на Динамо-ЛО-2 прозвуча тревожно. мога, разбира се, говоря за, че отборът ни беше разочарован от контузии - освен Иван Скворцов, скорошните победители в руското първенство до 17 години Александър Евсеев и Фидан Гусамов са с контузии. с други думи,, положението на играчите се оказа безкръвно.

въпреки това, нашата младост не се отказа. След Международната игра на изгряващите звезди, в който участваха четирима играчи на УКИОР, момчетата се оживиха и победиха в три сета бронзовия медалист от шампионата - Новосибирск "Локомотив-ШОР" – 25:17, 25:21, 25:21. Тактическите промени помогнаха, направено от главния треньор на ЮКИОР Артем Хабибулин. Диагоналът Александър Красилников получи нареждане да играе в аут, и въпреки че играчът не се справи с приема, както се очакваше, но значително увеличи нивото на атака (50% изпълнение). И на негово място Роман Пархоменко блесна по диагонал, става голмайстор на отбора – на негова сметка 12 точки в атака, когато се внедрят в 55% и едно асо. Три аса и два блока записаха Павел Тебенихин.

Тази победа позволи на ЮКИОР да изпревари Динамо-ЛО-2 в класирането и да избегне срещата с международния шампион Нови Уренгой Факел на четвъртфиналите. 6 Май в мача за достигане до полуфиналите нашите момчета ще играят с "Кузбас-2", второ място в група "А". Наскоро, през април, играхме два пъти с отбора на Кемерово във финалната шестица на международното първенство, загуба на първата среща в Нови Уренгой 2:3 и отмъщение в Новосибирск - 3:1. Настоящият мач започва в залата на Академията на името на. Платонов в 18 часа сургутско време. Наздраве за ЮКИОР!