2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Не успя да завърши Локомотив

Беше интересно на Premier Arena: Андрей Аршавин на трибуните, два диагонала едновременно от едната страна на мрежата и почти завършен тай-брек. И всичко започна с поредица от мощни подавания на Лизик - 0:6 гостите. За собствениците беше трудно да премахнат такъв недостатък, но се опитаха, за щастие, Новосибирск помогна със собствения им брак. Алексеев вкарва аварийна топка след лула, вдигната в защита от Савин, 7:9. Локомотив стартира и отново започна да прави пробиви, 8:15 след две аса на Перин. Сургутците отново организират преследването: Шахбанмирзаев, който излезе да сервира, нокаутира ас, 16:20, Алексеев блокира Лубурич, 18:22, но всичко се решава от аса на Ропавка, който влезе като смяна, което след възпроизвеждане на видео се превръща в грешка, 20:25.

Във втората част домакините се справиха, това, което не работи в първия: не позволявайте на противника да се измъкне. И тогава продължете: Якутин отбелязва гол, след това смекчава атаките на Куркаев два пъти, което позволява на Лукяненко да бутне топката под ръцете на блокиращите на Локомотив във фантастично надпревара, тогава Егор отново е точен в атака, 12:10. На фона на четвъртата зона, която увисна в отсъствието на Ковалев, дейността в центъра се превърна в панацея. След таймаута на Константинов новосибирските играчи сякаш върнаха инициативата в свои ръце., 13:15. Точно в този момент в Локомотив се извършва двойна смяна, Появяват се Тисевич и Круглов, и домакините, затваряне на Perrin в поредното продължително красиво рали, възстанови баланса, 17:17.

При равностоен край на Локомотив, Савин, зареден на рецепцията, е стабилен, докато Газпром-Югра поверява решаващите топки на Алексеев. Круглов изравнява, 22:22, Савин сервира в мрежата, Куркаев атакува извън границите, донасяне на сетбол на домакините. Фидата на Красиков, който излезе специално за тази мисия, хваща кабела, гостите едва се измъкват от асо, но за атака не се говори - и в повторението същият Алексеев печели от блока, 25:22.

В третата част Локомотив отново включва скоростта на истински парен локомотив: ас Савина, 2:6. Смъртоносно точен Сергей и атака, 6:13. Играта на Сургут в атаката се разпадна напълно, което позволи на Новосибирск да завърши играта в тренировъчен режим, в очакване на грешки на терена от Макаренко и Довган, 16:25.

Рафаел Хабибулин подготви принудителна изненада за четвъртия мач - Шахбанмирзаев се появи в диагонала, и Алексеев се премести на позицията на играч, заменя Никишин. Това забележимо развесели Газпром-Югра, тъй като Никита като цяло се справи с приема и добави тежест в атаката от четвърта зона, и Раджаб си спомни бързата си лява ръка. «Локомотив», въпреки това, се чувстваше доста уверен благодарение на доминацията в центъра на решетката и присъствието на Савин. В средата на сета плановете на гостите бяха разрушени от бенефиса на Якутин: той отиде до ръба два пъти, спирайки на свой ред Савин и Лубурич, и след това вкара - 15:13.

Отново, като във втората част, Локомотив бързо възстановява баланса след таймаут, на корта отново излиза двойката Тисевич-Круглов, а достъпът на Кирил Власов до сервис дава на Khabibullin причина да вземе тайм-аут, 16:18. Това също работи: Surgutians изпреварват противника и отборите отиват в продължителен равностоен край. Новосибирск първи стигат до мачбола, но Савин потушава, 24:24. Перин получава още един шанс, но сега сервисът е изпратен от Куркаев, 25:25. И тогава Сургут, омекотяване премахването на блока "Локомотив"., организират собствен сетбол чрез атаката на Шахбанмирзаев, 26:25. Четири сетбола на домакините са спечелени от гостите с различна степен на надеждност, до плейофа играе най-добрият играч на Локомотив – Сергей Савин, 29:30. Решава всичко блок Алексеев, който атакува от неудобна позиция в четвърта зона, 29:31.