2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Първа победа при тай-брек

Газпром-Югра постигна първата си победа с две точки, и Нефтяник загуби за втори пореден път в тай-брек с резултата 13:15. Всичко започна съвсем академично - отборите бавно се навлизаха в играта: сургутчани атакуваха по-добре, гостите компенсираха с аса. Атаката на Никитин извън границите на единичния блок на Лукяненко и последвалата грешка на Ботин на пайп белязаха първото значително предимство на домакините - 17:14. Довган получава скрит пас от Лукяненко от центъра на корта, 19:16. Е, краят на името на Ковалев и Алексеев - те доминираха в атаката и на блока, 25:19.

Във втория сет жителите на Оренбург накараха жителите на Сургут да направят много грешки при приема и, в резултат, хромала атака. Освен това „Газпром-Югра“ страдаше и от двете енергийни източници на Кранин, Ушкова и Ботина, и от планери Козицин и Никитин. 2:5 дебютира за Сургут, въпреки това, успя да се прехвърли към 10:9. Последва равностоен мач, който завърши с поредица от грешки на домакините в атаката в средата на мача, 15:18. Вторият опит за достигане до противника почти успя: Алексеев затвори единствената страна на Никитин (19:20), но в следващия епизод не завърши предизвикателството, и Ковалев удари. Ключовата грешка отново в сметката на диагонала "Газпром-Югра" – атака в блок и 20:23. Е, за пълен комплект, пика на Алексеев на снимачната площадка, 21:25.

Третият сет в сюжета почти напълно съвпадна с втория. Макаренко отбеляза предимството на домакините с две поредни аса, 9:7, което отново се натъкна на магическото число "15". И отново със серийни грешки в атаката - Алексеев пуска аварийна топка извън границите, Ковалев атакува с тръба в кабел, Довган удря, 15:18. Грешките са отчасти на съвестта на Лукяненко, когото Рукавишников сменя, малко по-късно Шахбанмирзаев се появява на сайта. Отново гони, нововъзкръснали надежди след аса Довган (19:20) и отново ключова грешка - сега Ковалев хваща с рамо отскока от блока, 21:23. Аце Ковалева (23:24) създадена, Ботин довършва топката след атака на Яковлев, вдигната по чудо от сургутяните, 23:25.

В четвъртия мач ядосаният Газпром-Югра влезе в терафлекс с Рукавишников и Шахбанмирзаев като част от. 5:1, 7:2 - жителите на Сургут агресивно обслужват, завърши играта, Ботин затвори два пъти от блока. Ранният тайм-аут на Владимир Викулов донякъде стабилизира ситуацията, но не спестява - 14:8 след магическото спасяване на отскока от блока и отстъпката на Довган. "Ойлман" започва целенасочено да се подготвя за петия сет, заменя Яковлев, Botina, и в края на деня с Кранин и Козицин. Домакините подходиха към сетболовете с повече от солидна разлика, 24:16, позволявайки на противника да играе три гола. Беше добро обаждане преди тай-брека, че не можеш да се отпуснеш, и Шахбанмирзаев слага край на бърза атака, 25:19.

Решаващата игра се оказа истинска битка на героите, където всичко беше решено в самия край, на люлката. Първият пробив направиха домакините точно преди смяната на страните - Макаренко избухна в нов ас, 7:6. Ковалев атакува извън границите, но гледането на видео улавя докосването от Козицин, 9:8. Нервите на Яковлев не издържат, изстрел от, 10:8. Раджаб сервира добре и атаката на Ботин след нокаутиран ход успява да рейзне, но самият диагонал не успя да увеличи разликата, удряне на организиран блок. Якутин не може да се справи с нисък пас, отново паритет, 10:10. Нефтяник имаше страхотен шанс да излезе напред, но Яковлев отново греши в играта, 12:11. на ниво 13:12 Еремин изважда атаката на Никитин, и Раджаб изстисква топката на мрежата от блока, 14:12. Гостите играят един мач-бол, но хетманът, който отиде да сервира, не се справя с отговорността и пуска топката в тъч, 15:13.