2024 - 04
предишната стрелка
следващата стрела

Новогодишен подарък за борови покорители

Динамо-ЛО влезе в игра без своите сърби - леко наранен е сетаджърът Никола Йовович, а доигровщика Марко Ивовича отлично заменил Денис Шенкель. Газпром-Югра започна весело - 4:0. Домакините изпревариха гостите на ръба 8:8, когато жителите на Сургут за първи път, но не за последен път изпитва затруднения с приемането на планери на Коленковски. След това отново хвърлете напред, 17:13 след ас Ковалев - и отново връщане назад, 19:19 и валидольная концовка. В которой сургутяне не дрогнули: Алексеев вкара всичките си голове, и сложи край на блока за Пирайнен, което е резултат от добро представяне на Красиков, който излезе специално за тази мисия, 26:24. Първият сет по принцип беше продиктуван от сургутяните: Лукяненко беше по-разнообразен от Стилчук, Алексеев работеше като машина, запази нивото на Ковалев, Якутин и Довган - с изключение на това, че Макаренко плуваше малко в рецепцията.

Във втория мач Газпром-Югра игра отлично в защита и застраховка, което донесе редица работни топки и олово 13:10 след друг ас Ковалев. И отново, както в първия сет, пак се плъзгахме на планерите на Коленковски, давайки на противника пет точки подред, 13:15. За щастие разбраха навреме - Якутин вкарва, още едно спасяване в защита и Алексеев реализира аварийната топка, 15:15. Поредица от грешки, допуснати от сургутяни при сервис, не дават шанс за крайното ускорение и отново водят до равностоен край, 20:20. Но за разлика от първата игра, ние проваляме този край - двойната смяна не проработи с освобождаването на Шахбанмирзаев и Рукавишников, а в атаката Костиленко прави грешки последователно, Макаренко и Алексеев, 21:25. Можеш да кажеш, че представихме играта на противника.

Подаръците продължиха и в третата партида, където равенството се запазва до марката 13:13. Тогава "Газпром-Югра" развърза торба с грешки на рецепцията и Стрилчук, в многобройни допълнителни игри, спокойно реши проблемите си чрез постоянно запушващата четвърта зона. 15:22 не остави шанс за разбираемо преследване, въпреки че три последователни точки от Сургут принудиха Юрий Чередник да вземе тайм-аут. Помогна - в следващия мач Ковалев не посмя, в отговор долетя точен изстрел на Пирайнен, и след това Алексеев хвърли топката в тъч, 18:24. Размяната на грешки при сервиране е обобщена, 19:25.

В четвъртия мач сургутяните все още имаха шансове да спечелят мача - но играта се разпадна още в началото, 1:5. Всички опити за преобръщане на течението със замени не доведоха доникъде.: Динамо уверено запази яденето, продължава да чака подаръци от гостите. Нова година е толкова Нова година - масовият брак на рецепцията най-накрая погреба гостите, и неуспешният дебют на Дмитрий Красиков като пълноправен надиграч (три атаки, три грешки) се превърна в капка в морето на лошия късмет, несъответствия и всичко, това, което популярно наричат ​​"не е денят на Бекъм", 12:25.

В началото и в края на мача на корта имаше два напълно различни Газпром-Югра, а защо се случи това - треньорският щаб ще трябва да разбере. Динамо са добри за това, че успяха да се възползват напълно от дадените шансове - особено си струва да се отбележат страничните геймъри, които работеха последователно на решетката. В резултат борците получиха добър подарък в последния домакински мач за изминалата година., и сургутчани сега ще се замислят, за чия сметка такъв щедър банкет.