2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Плюс либеро, минус диагонала

Съдбата на първия сет в мача срещу Кузбас беше решена при откриването - 0:5 и ухажване ала. Не може да се каже, че хората от Сургут просто се провалиха, но липсата на агресия на решетката беше успешно използвана от отбора на Кемерово в тяхна полза. Освен това беше достатъчно „Кузбас“ да запази дистанцията, какво направиха: добър прием, изпълнен от „Газпром-Югра“ и привидно добре установената игра от четвъртата зона, беше „компенсирана“ от диагонала, който изпадна от играта, какво на фона на самоуверен Алън, Сивожелез и Карпухов очевидно не бяха достатъчни за преследването, 18:25.

Вторият сет протече по различен сценарий - отборът на Сургут не пусна съперника навреме на старта, наложи борба и поведе с мощни сервиси на Егор Якутин - с 6:8 на 10:8. В режим на суинг играта стигна до финала, където "Газпром-Югра" формира първата си сетбол- 24:23 след като захрани Пакшин в мрежата. Блокът накара Карпухов почти да повярва в победата, но жителите на Кемерово спасиха по чудо топката, и същият Пакшин успешно рискува от задната линия, 24:24. Тогава за пореден път опцията в лицето на Шахбанмирзаев не работи., и отговорът на Карпухов не беше толкова ефективен, колко ефективен - чист блок, 24:25. Решаващата точка бе спечелена от Кузбас с блок на Макаренко, 25:27.

Това поражение разгневи нашия отбор - и в третия мач играта протече по принципа „откъсни и хвърли“. Нарежете с крак (!) улавя отскок, след като е ударил Алън, и след това нокаутира асо - 5:3. Още едно рали с отлична защита в двете посоки - и Алън е блокиран от блок, 6:3. Шахбанмирзаев работи два пъти в един епизод в защита, и Никишин печели от ръба на блока, 8:3. Ас Никишин, 10:5. Сургутяни, това, което се нарича, полетя: и плътна храна, и защита, и уверена атака. Друг ас Никишин записа на таблото 20:11, и комплектът като цяло показа, че правилната концентрация на определено ниво прави чудеса, Кузбас нямаше какво да противопостави на нашия отбор, 25:14. Отделно и особено бих искал да отбележа играта на либера на Никита Еремин, които затвърдиха приема и свършиха отлична работа в защита.

Само частично беше възможно да се прехвърли създаденото от комплекта по -рано в четвъртата игра.. Лайтмотивът на мача отново излезе - ние, фактически, играйте без диагонал. И Раджаб, и Никита Алексеев (съдейки по минали игри) никак не като нас самите. Това е нашата незатворена опция, а днес - зяпваща дупка, през които излитат непланирани очила. Трите грешки на Шахбанмирзаев в атаката не компенсираха асът му, 5:8. Ропавка, която получи хода, намали скоростта, рецепцията току -що изплува, и Кузбас усети въздуха, който веднага изпомпва белите дробове. Точката беше поставена от този, който излезе под завесата вместо Алън Папазов, 19:25.

В този мач сургутяните имаха шансове да наваксат поради прогресиращата игра в четвъртата зона, изригва от време на време и, че, сигурно, най-важното на този етап е добре установен прием и упорита игра в защитата и защитната мрежа. Всяка игра е изградена на базата на рецепция и тази основа започна да се появява у нас. Остава да надграждаме атаката и основният проблем е тук, повторение, диагонал изобщо не работи. Да се ​​надяваме, че това е временно явление и момчетата ще наваксат.