2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Няма игра, но с характер

В първия сет от мача със Зенит Санкт Петербург Газпром-Югра удари като Остап Бендер, просто не под кон, и под блока на собствениците. 8 ефективните действия на Зенит в този елемент станаха в резултат на умения, и творческо търсене на Сургутяни. Желанието да играете бързо е тясно свързано с риска., които от време на време не оправдават очакванията. Като резултат 15:25.

Във втората партида Рукавишников продължи да изстрелва Шахбанмирзаев, но само Раджаб имаше черна ивица - всеки удар, след това грешката. Въпреки че в средата на играта Никишин нокаутира съперника от хватката с отлична серия от подавания, спечели взаимен блок от гости и резултатът беше почти затворен, 11:12. Но Шахбанмирзаев за пореден път излезе зле под топката и зареди във връзка във вече спечеленото, би изглеждало, рисувам, 14:18. По този, правилно, битката приключи, 20:25. Не струва нищо, че в този набор Урсов е заменен от Камеджо, на сайта след дълга почивка.

Кубинецът отне известно време, за да се адаптира - ударът му на допир по линията бележи първото забележимо превъзходство на гостите в третия сет, 4:2. Бризар зареди централната си станция, но и хората от Сургут се съпротивляваха - Никишин е добър, Шахбанмирзаев започна да успява, 13:10. Домакините изядоха една почивка с отстъпката на Kluki в края на продължително рали, след това лош прием доведе до нападението на Яковлев, 17:17. от сметката 20:20 нашите оставиха в два единични блока - Якутин затвори Пашицки, и Никишин - Подребинкина, 22:20. Имаше шанс преди мача на марката 23:21, но Никишин не се справи с тръбната атака, 23:22. Якутин вкара и сервира в мрежата, и в решителното рали надеждният Костиленко удря чрез докосване на блока, 25:23.

В четвъртия мач Зенит украсява първата почивка с Асе Подребинкина, което беше спряно два пъти от блока преди, 4:6. Никишин отново е добър в мрежата, а Костиленко е надежден, но еднаква игра завършва с ининга на Бризар. Неуспешното приемане отново и отново се превръща в проблеми, и дори Рукавишников плуваше малко в програмата, като резултат - 7:13 след нападението на Шахбанмирзаев върху единичен блок извън границите. правилно, на това беше възможно да се сложи край: заместник Ковалев получи мач-топката с ас, 14:24. Но "умиращото" огнище на "Газпром-Югра" измести резултата в категорията на приличен: Шахбанмирзаев участва в звезди и даде отлична ининг. При паднало задържане и с Подребинкин в четвъртата зона, Зенит не успя да слезе от краищата, и хората от Сургут отново и отново решават да завършат играта в тяхна полза, 19:24. Шахбанмирзаев подаде документи за всички пари и постъпи правилно - но следващият му изстрел не се побира в сайта, 19:25.

Играта остави противоречиви впечатления. Една страна, очевидно не се получи за нашите момчета - цели парчета и сетове бяха провалени, нещо абсолютно не се получи. С друга, корпоративният характер даде възможност да се извади един сет и понякога да се покаже добър волейбол във втората и четвъртата игра. Не е срамно да загубите от Зенит Санкт Петербург, много по-важно за разбиране, на какво си способен в мач с великия. Въпреки доста посредственото качество на волейбола, Газпром-Югра успя да донесе определени проблеми на съперника..

Това е краят на редовния сезон за нас.. Предстоят игри за разиграване, които нямат смисъл от турнири, в който, въпреки това, раждането на нов екип ще продължи. Трябва да помислим за следващия сезон..