2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Отново не се получи

Днес беше трудна игра. И лесни победи се случват рядко., особено във финалните игри. През втория игрален ден нашият отбор се изправи срещу последния победител в Младежката лига и играчите на сезона, играли в основата на отбора на Локомотив 2020 година. „Звезда от Югра“ влезе на детската площадка с боен дух, в крайна сметка на предварителния етап нашият отбор загуби от днешния съперник, но се съпротивляваше достойно.

Първи сет и равен резултат в началото на играта – 5:5, но тогава железопътните работници излизат напред, печелете точки за пробив и броене 8:12 – първият тайм-аут за отбора на Сургут. Павел Страдомски дава асо, Единичната единица на Тебехенхин е в експлоатация, отново блокът на Звезда затваря атаката на Локо върху мощен сервис на Страдомски и сибиряците имат таймаут. Резултат 15:18. Роман Мурашко дава асо и Андрей Чирков е принуден да направи втората почивка. Но след тайм-аут, още един ас от Локомотив и резултата на таблото - 16:22. А за Звезда, блокаут при атаката на сибиряците и на сетбола, Юрий Бражнюк слага точка на първия сет с ас – 18:25, победа «Локо» (1-0)

Вторият пария и в откриването отново 5:5. Новосибирски във втория сет правят много грешки на сервис, и Звезда има брак на втора предавка, равен резултат – 10:10. Играчите на Loko извършват бързи атаки, блокиране на работи и изчакване за сургутяните, резултат – 13:16. Освен това – провежда красива атака Страдомски, нашият блок покрива атаките на Новосибирск и отново равен резултат - 17:17. След таймаута "Локо" – нашата емисия лети към мрежата, и железничарите ефективно атакуват, Тайм-аут на Звезда при вкарване 17:20. Но разликата в три гола в крайна сметка е много и сибирците имат резултат на сетбола - 19:24, а нашите отново грешат и вторият сет за Локомотив, 19:25.

Новосибирски вече са в дебюта на третия сет - напред, атака в първо темпо, два аса в изпълнение на Бражнюк и резултат – 1:6. Нашите се опитват да наваксат, Блокът Вахмянин-Юденков спира два пъти атаките на Локо, нашия ас и резултат – 5:6, но гражданите на Новосибирск отново печелят постепенно точки за пробив. Ас обслужва Роман Мурашко, нашият Кирилов също ни радва с ефективния си сервис, но "Звезда" атакува извън границите и вкарва - 11:17. Разликата в резултата в мача срещу силен съперник е много голяма и стигаме до края с резултата 13:23. Жителите на Югра блокират атаката на сибирци, но сервисът на "Звезда Югра" лети в мрежата и третият сет отново за "Локомотив-СШОР" – 15:25 и общия резултат на играта 3-0, победа на отбора от Новосибирск.