2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Опит + Титик победена младеж

Газпром-Югра постави поредния трилър, губейки на "знамето" от Нижни Новгород ASK. Играта започна с два аса на Довган, Фиалковски, а противникът тъкмо се събуждаше - 11:5. След като коригира потока, Волжанс спря малко в сметката, но Газпром-Югра действаше като ясен механизъм и доведе въпроса до успех, 25:18 след нападението от Шахбанмирзаева.

Домакините също започнаха весело втория сет, покриване с блок Viecki и Valeev - 6:2. Но ASK започна бавно да печели обратно брейк след брейк и изпревари съперника на марката 10:10. След като установи прием, жителите на Нижни Новгород предоставиха на Петров отлични възможности за творчество, и латвийският отново и отново водеше нападателите си до един блок. Сургутяни, от своя страна,, плува малко в рецепцията, поради което ASK получи ключови шансове в последващите действия. Яснотата дойде след ас Виецки, 18:23, и сетът завърши на марка 20:25 след отстъпката на Titic.

Газпром-Югра отново взе нишките на играта в свои ръце, водещ резултата през целия трети сет. След като получи ключовото превъзходство на блока, жителите на Сургут го осолиха с аса на Фиалковски и изчакаха Титич да атакува от задната линия в контакт, 25:18. В четвъртата игра играта вече беше на сблъсък. Стартов импулс на АСК на сервисите на Валеев (с 3:3 на 3:7) жителите на Сургут веднага успяха да се изплатят и дори се появиха 9:7 - Титич и Фетцов, които замениха Виетски, не се справиха с работата. Разыгрался Черейский, 13:9. Но в неподходящо време бракът падна в атака срещу не най-успешните програми на Рукавишников и отново равенство 15:15. Нижни Новгород увеличи натиска върху сервиса и футболистите на Сургут спряха на определените топки, и след това отново качеството на предаване на свързващото вещество Gazprom-Ugra не се показа – 17:21. Нямаше повече сили за ново преследване и отново последната дума за Титик 20:25.

След като получих трите най-важни почивки, жители на Сургут се завъртяха в края на решителната игра в комфортни условия, 10:7 по Исус Шахбанмирзаева. на ниво 13:10 Тити отново взе думата, и как. Като начало той се снима от втората зона, и след това положи два аса - един в страничната линия, второ до самия ъгъл на сайта. И тогава, показва отлична игра в защита, АСК настигна Сургут, 13:15. Традицията да губи от Нижни Новгород в пет сета продължава за Газпром-Югра за втори пореден сезон.

Юрий Филипов, старши треньор на ВК АСК: Знаехме го, което ще бъде много трудно, Напоследък Сургут показва добър скоростен волейбол. Настроени за тежка победа, всичко е така, видите, и се оказа. радвам се, че сте успели да спечелите, тя наистина се нуждае. В загубените мачове не се справихме малко с прием и тежки топки, днес полетя добър сервис от домакините. Някъде на петата вноска започнаха да се застраховат, така че ни беше малко по-лесно. Краят е Андрей Титич, хора, което показа, че може да разрешава подобни ситуации чрез индивидуално умение - два аса, една мач топка, още един нокаутиран трик - и това е всичко.

Виктор Никоненко, капитан на ВК АСК Нижни Новгород: Беше трудно. Жителите на Сургут предлагаха бърз волейбол с добър сервис, така че не е изненадващо, че мачът е протекъл така. Краят на играта беше решен от Андрей Титич, неговия опит и харизма. През първата половина на сезона Газпром-Югра загуби много, но сега отборът се е събрал и показва добър волейбол. Утре няма да е лесно.

Антон Малишев, старши треньор на ЕО "Газпром-Ugra" Сургут: Не беше достатъчно, опит, концентрация, зрелост, за да доведе играта до победа. Поздравявам противниците за победата, те заслужават, изигра много добра игра и в крайна сметка спечели. Краят е игра на опит. Имаме по-малко - загубихме.