2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Първа победа!

В предварителен преглед писах за чудеса в навечерието на Нова година, но първата победа на Газпром-Югра през сезона не трябва да бъде включена в тази категория. Да, Енисей игра само с възстановяващия се Кирил Клец и без Тодор Скримов, повикан в националния отбор, но какво ни интересува? Сургутяни си тръгнаха, обичайно спря в първия сет, и след това с булдозер противника.

При откриването на мача след равен старт (5:5) Дмитрий Жук затрудни хората на Сургут - 5:8 в полза на домакините. И тогава на емисиите на Roman Zhos, плувахме най-накрая - без прием, не куче, няма окончателни действия, 6:15. Най-тъжните спомени от сезона ми дойдоха на ум, но ... нашият екип вече е различен. Не се отказах да играя. Костиленко поставя единичен блок на Ерещенко (8:15), Довган нокаутира приема на Янутов със сервис (10:16), Фиалковски, пусна този път в началото и изигра целия мач, затваря атаката на Аксютин (16:18). Можете да опитате да запазите и този комплект, но Рукавишников продължи да не е съгласен с топката и партньорите, 16:20.

И тогава те не се предадоха: две атаки на Фиалковски, асо на Черейски - 19:21. След тайм-аут Александър Климкин измества фокуса към Ерещенко, той не се проваля, 19:23. В самия край Шахбанмирзаев спира движението на Енисей към победата, 23:24, но Фиалковски, риска, подава - първият сет е даден на флага. Вече бонус към кармата на отбора.

Във втория сет 4:4 превръщаме се в 8:4. Ранният таймаут на Климкин, и акаунтът вече е 11:5 след ас Рукавишников. Отново и отново жителите на Сургут работят в защита и прилагат играта през краищата, където Рукавишников най-накрая намери правилната скорост на предавката. Енисей се опитва да промени играта със замени, но превъзходството на сургутяните вече е двуцифрено - 18:9, 20:10. Заместниците Пискарев и Гаврилов се запознават с нашия блок, и играта спокойно се търкаля до своя логичен завършек, 25:15.

Домакините не се възстановиха от такъв удар, а при откриването на третия мач - три блока, две атаки и асо, 6:0. Климкин отново търси опорна точка, но всички, какво управлява Йенисей – "Mothball" хода на срещата, Не мога да спечеля хендикапа. Фиалковски е много полезен в защита и умен в атака., дърпа каишката Чанчиков, Рукавишников, най-накрая свикна, започва да намира първото темпо с предавките. Целият екип играе като добре координиран ансамбъл, срещу който „Йенисей“ изглежда като набор от отделни изпълнители. 16:10 превръщаме се в 20:12, и краят изглежда е лесна разходка. Но тогава Ерещенко се събужда и издава поредица маркови емисии - асо, нокаутира прием, и сега таблото вече е тревожно 21:18. В такава ситуация капитан Кирил Костиленко измества формацията., уверено чука от висока предавка по организиран блок. Черейски поставя точка, 25:19.

В четвъртия сет "Енисей" най-накрая деморализира, когато Пискарев не успя да завърши топката на пода, атакува върху чиста решетка - 7:2. Аксютин веднага го сменя, Клец отива в диагонала, но жителите на Сургут вече са хванали луда смелост в защита и просто не позволяват топката да падне на тяхна страна. Бръмбарът не можа да устои и блокира нетния трансфер на Рукавишников, Ерещенко изстрелва, 14:6. Ситуацията става много ясна: жителите на Сургут няма да се откажат от мача. Костиленко отговаря на асото на Клетс с асо, 19:11. И тогава Чанчиков и Фиалковски извадиха две атаки на противника, и Рукавишников изхвърля с две ръце, 11:20. Опитът за зареждане в края на Klec работи наполовина - той отбелязва две от четири, и последната топка излиза извън границите, 25:15.

Повече от уверена и заслужена победа за Газпром-Югра, първа и последна през изминалата година (ако вземем текущия сезон). Жителите на Сургут значително подобриха работата в екип, демонстрирайки настоящите си козове - упорита игра в защита, бърз, блокиране на играта в атака. Когато тръгне, „Газпром-Югра“ може да „се блъска“ с всеки съперник. Друго нещо, което, че всичко все още не е гладко и полирано, в началото на мача трябваше да търся правилното ниво на взаимодействие. Но най-важното, что он был найден и Новый Год мы будем встречать в приподнятом настроении с надеждами на будущее.