2024 - 02
2024 - 03
2024 - 04

Домашна обиколка: три от четири

Звезда Югра спечели три от четири мача в домашен кръг срещу най-северозападните отбори на MVL - Санкт Петербург Зенит-2 и Динамо-ЛО-2. Обидно и, честно, необяснимо поражение в последния мач от борни борци е следствие от психологическата нестабилност на младостта ни. Вземане на първия сет лесно (25:16), момчетата пропуснаха края на втория и паднаха. Това се случва на младежко ниво., важно е да се поучите от случилото се и да продължите напред.

Междувременно "Звезда от Югра" си осигури четвъртото място в класирането с 11 победи в 16 кибрит. Ако в първата домашна мачта със Зенит-2 си струва да се подчертае свързващото вещество Максим Кирилов, които не само организираха атаките, но той също успя да набере 14 (!) точки (7 асове, 2 блок, 5 атаки), след това в играта срещу Динамо-ЛО-2 отборът отново е влачен от капитана Павел Страдомски, бележка и 83% ефективност в атака от Константин Бесогонов.

обикновено, отделянето на един човек във волейбола е неблагодарна задача, спортът е твърде колективен. Така при втората среща с жители на Санкт Петербург „Звезда от Югра“ се показа като добре координиран ансамбъл - суха победа с четни числа лична статистика. Е, последният загубен мач също може да се превърне в отговорност за целия отбор. Какво радва: като цяло, сургутската младеж не стои на едно място, расте буквално и преносно, се развива.

Пораженията по пътя са неизбежни, но основното е именно в общата положителна динамика. Добрата половина от юношеския отбор на Сургут вече успя да се появи в мачовете от Суперлигата през този сезон, а не само светва, но да допринесе за играта Газпром-Югра. В тази връзка този сезон е безценен за младите волейболисти., Не всеки клуб от Суперлигата дава шанс на момчетата от MVL да вкусят вкуса на големия волейбол.

В Сургут този път е отворен - просто трябва да го преминете. Звезда Югра има почивка в игрите на MVL до средата на януари, когато хората на Сургут ще изиграят два основни мача на домакинския корт срещу нижневартовския "Университет". Междувременно момчетата имат на разположение цял месец за възстановяване и по-нататъшен растеж., буквално и преносно.