2024 - 04
предишната стрелка
следващата стрела

Спря в стъпка

Мачът започна с ас Никишин, продължен от ас Шахбанмирзаев, и от марката 7:7 домакините ускориха 12:7. Това впечатление, че Зенит не очакваше такъв енергичен старт от Газпром-Югра. Когато резултатът след атаката на Полетаев стана извън граница 17:11, вече имаше очевидно объркване в действията на гостите. Един епизод преобърна играта - Никишин не вкара предизвикателна топка, удряйки блока на Бризар, 18:13. И топката веднага отлетя в другата посока: Черейски започна да "бута нагоре", правят грешки Rukavishnikov, почука на блока на Никишин - 19:19 на агресивен сервис Яковлев. Но собствениците успяха да притиснат края, Никишин нокаутира ас, Костиленко се представи добре в атаката, 24:21 и преминавайки през атаката на Шахбанмирзаев, Газпром-Югра завърши първи, 25:23.

Във втория сет Рукавишников първо не се справи добре с Довган, тогава Шахбанмирзаев се "счупи", 3:9. Кирил Урсов активно излива атаки срещу бившия отбор, а футболистите на Сургут най-вече вкарваха точки по грешките на противника при сервиране. Към средата на сета всичко стана напълно ясно, и Рафаел Хабибулин остави младите да играят: Кирилов, Ворончихин, Страдомски, който в навечерието на играта за младежкия отбор победи само дубъл от петербургския "Зенит". Не можеха да направят нищо по въпроса, 15:25.

В третия сет домакините си направиха домашното и не пуснаха съперника далеч. Зенит с голяма трудност отхапа от почивките, но отхапа, водещ 1-2 точки. Полетаев игра в Санкт Петербург, но Бризар не забрави за центровете с добро отстраняване на грешки. въпреки това, 12:12 на табло, продължително рали и пропусната възможност да излезе пред Газпром-Югра. Урсов веднага взима асо, и наказва Клук за неуспешна лула с отстъпка, 12:15. Отново гони, отново пропуск от една точка и ... Костиленко удря топката в контакт ... 17:20. въпреки това, на отлични емисии от Страдомски, домакините отново „възкръсват от мъртвите“, 20:20. Блокът на Полетаев и Шахбанмирзаеву решава упорития край, 24:26.

В четвъртия мач домакините вече поведоха и държат противника на разстояние от 1-2 точки. „Вълната“, великолепна по дизайн и изпълнение, завършва с отстраняването на Костиленко върху низходящия блок, 9:6. Ace Shahbanmirzaeva, 11:7 и Самелвуо е принуден да вземе тайм-аут. Полетаев отново идва на помощ - поредица от най-мощните му сервиси не могат да бъдат спрени с тайм-аут, без пауза поради гледане. Втори тактически преглед помага, взето на случаен принцип - топката лети в мрежата, 15:14. Еднаквата игра завършва с три точки, което Зенит взема в битката, 17:20. След таймаута на Сургутяни, Чанчиков изважда отстъпката на Клюки в отчаян скок, Костиленко благодари на либерото с блоков удар.

С резултат 19:22 вместо Черейски, Фиалковски излезе да сервира и отблъсна рецепцията на Зенит далеч от мрежата. Полетаев вали върху аварийни топки, Урсов също се погреба в блока и Газпром-Югра вече е напред 23:22. Освен това - по-, Полетаев отново не успява да вкара аварийната топка в корта, 24:22. Сега домакините имат всички шансове да пренесат мача в тай-брейк. Накрая Урсов е отстранен от делото на Фиалковски, Костиленко нарушава внезапно приемането на планер на Филипов, Довганя затваря блока и поредното дълго рали завършва с атака на Урсов от блока за докосване, 24:26. Зенит спаси три точки в последния момент, и Сургут, изглежда, повярва рано, какви пет игри ще играят днес.

Старши треньор на VC Zenit (Санкт Петербург) Туомас Самелвио: Сургут винаги играе добре у дома. Много емоционален екип, играе добре в защита, ние го знаехме много добре. Днес наистина се нуждаем от резултат, и ни блокира малко. Така че съм много щастлива, какво спечелихме. Трябва да играем по-добре в офанзива и приемане, трябва да изчистите дребни грешки, това са докосванията на мрежата, по-малко грешка при сервиране, въпреки че днес е летяла добре. Но за днес основното е, че победихме. Очакваме Пашицки, виж, как Камеджо ще се възстанови, Клюка се връща стъпка по стъпка.

Капитан ВК "Зенит" (Санкт Петербург) Иван Яковлев: Когато се настройвахме в играта, Знаех, че Сургут винаги играе добре у дома. Че това е много емоционален отбор и още в първата игра той започна. Накарахме ги да почувстват своята игра, какво използваха и ни взеха комплекта. След това се опитахме да променим хода на играта и успяхме. В четвъртия мач отново започнахме да допускаме много грешки и накарахме противника да се чувства уверен., които се бориха до последно. щастлив съм, че все пак можем да спечелим. Сургут изненадан от духа на борбата, отборът се бори безкористно за всяка топка и игра достойно.

Антон Малишев, старши треньор в Газпром-Югра: Има напредък в играта, но результат обиден. Загубата на концентрация в окончанията дава този резултат..