предишната стрелка
следващата стрела

Лъвски дял

Във волейбола, както във всеки друг спорт, особено светли моменти се запомнят. Днешната игра "Звездите на Югра" и Белгородските лъвчета са ярко потвърждение за това.

Първият период започва много динамично. Белгородска атака и собствен блок. Но тръбата на нашия Данил Ворончихин беше красива. И след това - отново проверете защитата, красиви атаки и качествени блокове. Игра на равни. С резултат 13:16 Блокът на Иля Юденков и оръдейният удар на Ворончихин проработиха, а Белогорие вече взема таймаут. Нашите бавно затварят разликата в резултатите. Дългото теглене беше интересно -18:22, след това работата на блокиращия и мощен ас Кирилов. След това подаване в мрежата и отговор от белогородците, проверка 21:23. Следва атаката на Александър Слободянюк и ние сравняваме - 23:23. Време е за победа, но нашите едва притиснаха и в резултат "Белогорие -2" предстои - 1:0.

Вторият и третият сет следваха същия сценарий.. Игра на равностойни отбори с минимум грешки и красива и интересна игра. Ворончихин, както винаги, добър в атаката. разход 5:4, ние идваме напред. С резултат 12:9 добра работа от либеро Евгений Клюпа, висококачествен блок и резултат вече на таблото 13:9. Стигаме до края на сета с минимално предимство и отново помагаме на блока 20 стая, резултат- 22:20. Нашите играчи имат качествена презентация, бърза атака и в крайна сметка - блокът на Павел Тебенехин! Сет за нами! 1-1

Третият и четвъртият мач се играха по сценария на втория сет - ярка и красива игра на два професионални отбора. Малко грешки при обслужването, блок, атака - на високо ниво и в резултат на това 2-2 по части и достигане до пети комплект. Трябва да се каже, че "Звезда" води целия четвърти мач, но нещо се обърка в края. Въпреки двата поредни таймаута, взети от треньорския щаб на Сургутян, нашите провалиха края на играта.

Неуспешен пети сет, няма нужда от коментар. Не може да се види днес. както се казва, - системна грешка. Но момчетата спечелиха още една точка днес. И ние, надяваме се и вярваме в екипа! Утре - реванш със собствениците на корта Динамо -Олимп